O soutěži

pIšQworky jsou podzimní týmová soutěž pro všechny studenty středních škol a žáky druhého stupně základních škol v oblíbené strategické hře piškvorky, která je pořádána spolkem Student Cyber Games od roku 2008. Soutěž má za sebou už dvanáct úspěšných ročníků, do kterých se zapojila více než polovina všech českých středních škol a pravidelně se jí účastní tisíce studentů.

Hlavním cílem projektu pIšQworky je vzbudit v mladých lidech zdravé sebevědomí a podpořit jejich soutěživost, logické uvažování i trpělivost. Podobnou vizi má i soutěž Prezentiáda, další z projektů tohoto spolku, která chce studenty naučit prezentačním dovednostem, spolupráci v týmu, komunikačním schopnostem a dalším důležitým věcem pro pracovní i osobní život.

Student Cyber Games z.s. je organizace plná mladých lidí, převážně studentů středních a vysokých škol. Na projektu pIšQworky jich pracuje přibližně padesát a mnozí jsou účastníky předchozích ročníků našich soutěží. Zájemci o spolupráci mohou napsat na kozelekova@scg.cz a připojit se k organizačnímu týmu. Práce na projektech SCG je skvělou příležitostí pro každého, kdo se chce něčemu přiučit, ať už je to organizování eventů, IT, marketing, obchod nebo něco úplně jiného.

Soutěž by se nemohla konat ani bez podpory našich partnerů, kterým bychom chtěli tímto poděkovat.

Pokud chcete vědět víc o pIšQworkách, podívejte se na často kladené otázky.

Harmonogram

  • v průběhu října Školní kola
  • 22. října Prodloužená uzávěrka přihlášek
  • 9. listopadu Uzávěrka přihlašování do turnajů (do 16:00)
  • 10. – 24. listopadu  Online turnaje
  • 25. – 30. listopadu online Regionální finále
  • 3. prosince online Grandfinále
7000+
studentů každoročně soutěží na našich turnajích
5
členů týmu, tužka, papír a můžeš hrát
15.10.
ukončujeme přihlašování. Postupně nás čekají turnaje a pak Grandfinále v Brně

Co už máme za sebou

XO2019: Mějte (XO)bě blíž. XO spojují!

Sedmým rokem se v turnajích mohli vyšvihnout žáci základních škol a ukázat středoškolákům, že v pIšQworkách rozhodně nehraje věk žádnou roli. jako každý rok i v roce 2019 pětičlenné týmy postupovaly takovým výběrovým školním kolem, které je posunulo dále do oblastního a krajského kola. Ti nejvíce zběhlí v kroužkování a křížkování se 6. prosince utkali v prostorách Fakulty sociálních věd Masarykovy univerzity v Brně.

XO2018: Dej soupeři X.O.!

Rok 2018 uběhl jako voda a pIšQworky dokázaly, že jejich historie desátým ročníkem rozhodně nekončí, naopak zájem studentů o tuto soutěž neustále roste. V tomto roce se nám dokonce přihlásil rekordní počet škol oproti loňským ročníkům, projektu se zúčastnilo 35 500 soutěžících z 654 škol, což z pIšQworek dělá jednu z největších soutěží v České i Slovenské republice.

XO2017: Že dáš pět v řadě? My zvládneme 10!

Neuplynul ještě ani rok od devátého ročníku pIšQworek, když započaly přípravy na desátý, jubilejní, který se s odstupem času ukázal také jako rekordní. Oproti minulému roku narostl počet týmů o neuvěřitelných 18 % a přihlásilo se rekordních 648 škol. Desátý ročník tedy dokázal, že piškvorky nejsou jen zábavou, která dekoruje stránky sešitů z matematiky, ale disciplína, o kterou má čím dál více studentů zájem.

XO2016: Skoč do XO po hlavě!

Skoč do XO po hlavě. To znělo celý podzim 2016 na středních školách. A že studenti hlavu potřebovali, tentokrát však ne na testy z matematiky nebo fyziky, ale na pIšQworkové klání, které si opět získalo pozornost tisíců studentů po České i Slovenské republice.

XO2015: XO jsou výzva.

Máte rádi výzvy? Tak to by se vám určitě líbil osmý ročník pIšQworek, který nabízel výzvu postavit se soupeři už ve svém mottu. Využil toho počet týmů, který nepřekonaly ani XO 2016.

XO2014: Objev svou lásku. XO si zamiluješ!

Sedmý ročník pIšQworek si opět vydobyl své místo mezi nejoblíbenějšími školními soutěžemi. Svou lásku k piškvorkám v XO 2014 objevil nejeden student, a tak se počty přihlášených týmů opět zvýšily. Bylo vidět, že sedmičkou pIšQworky rozhodně nekončí.

XO2013: XO jsou všude. Buď XO!

Přišel rok 2013 a s ním i další ročník pIšQworek, který byl opět plný nových týmů a zájemců o oblíbenou hru s křížky a kolečky. Pět let soutěže se přehouplo a byly potřeba změny. Kam až se XO2013 za ten rok dostaly?

XO2012: Nemaž se s tím… Dej to za pět!

Kolik potřebujete k vítězství? Přece pět v řadě! To se pIšQworkám povedlo v roce 2012, kdy slavily svůj jubilejní ročník. Nejvíce týmů, nejvíce hráčů, nejvíce turnajů - pIšQworky byly opět rekordní. Co víc říct, XO 2012 prostě všem ukázaly, že těch 5 let práce mělo smysl.

XO2011: Zkřižme pera a pojďme si hrát!

pIšQworky 2011 byly opět rekordní. Tentokrát ale doslova. Nejen že se do soutěže přihlásilo více týmů, rozrostly se řady organizátorů a zúčastnily se nové školy, ale pIšQworky vytvořily i nový světový rekord. Čeho dalšího byl svědkem ročník 2011?

XO2010: Zkřižte pera, pět vyhrává!

Tentokrát se podíváme na pIšQworky 2010. I tento ročník lámal rekordy. Přihlásilo se více týmů, zapojila se přibližně třetina všech škol z České republiky a uspořádalo se více turnajů. Hrálo se o ceny za téměř milion korun a pIšQworky měly dokonce i vlastního maskota.

XO2009: Škrtni se, negramotnej podpise! Praskni, nahuštěná gumo!

Už je to pěkná řádka let, pojďte s námi zavzpomínat, jak se soutěž změnila, kdo vyhrál nebo třeba kolik nám přibylo fanoušků na Facebooku. Byly pIšQworky 2009 stejně úspěšné jako v roce 2008? Pokud si tenhle ročník nepamatujete, můžete si o něm alespoň přečíst. 

XO2008: Sejmu tě, zkříženej mutante! Braň se, voteklá nulo!

Od doby, kdy pIšQworky poprvé pozvaly studenty na nelítostný souboj mezi křížky a kolečky, uplynulo už mnoho let. Změnily se počty týmů, které se na soutěž každoročně hlásí, sem tam přišla nějaká úprava pravidel a narostl seznam koordinátorů i uspořádaných turnajů. Ale pIšQworky přesto zůstaly pořád stejné. Nevěříte? Tak se podívejte, jak to všechno začalo.