O soutěži

pIšQworky jsou týmová soutěž pro všechny středoškoláky a žáky druhého stupně v oblíbené strategické hře piškvorky. Soutěž pořádá už od roku 2008 studentský spolek Student Cyber Games. Do uplynulých čtrnácti ročníku se zapojila více než polovina všech českých středních škol a pravidelně se jí účastní tisíce studentů.

Hlavním cílem projektu pIšQworky je vzbudit v mladých lidech zdravé soutěživost a podpořit jejich sebevědomí, logické uvažování i týmového ducha. Podobnou vizi mají i soutěže Prezentiáda a Tour de App, další projekty spolku SCG. Prezentiáda studenty učí prezentačním a komunikačním dovednostem a Tour de App je soutěž ve vývoji webových aplikací.

Pokud se chcete o pIšQworkách dozvědět víc, podívejte se na často kladené otázky.

Harmonogram týmů

 • do 19. 10. Školní kola
 • 20. 10. Uzávěrka přihlášek
 • 30. 10. – 16. 11. Oblastní turnaje
 • 20. 11. – 30. 11. Krajské turnaje
 • 7. 12. Grandfinále ZŠ
 • 8. 12. Grandfinále SŠ
 

Harmonogram jednotlivců

 • 20. 10. Uzávěrka přihlášek
 • 27. 10. – 1. 11. Výběr termínů 1. úroveň
 • 3. 11. – 8. 11. Turnaje 1. úroveň
 • 9. 11. – 13. 11. Výběr termínů 2. úroveň
 • 15. 11. – 19. 11. Turnaje 2. úroveň
 • 3. 12. Grandfinále v Praze

O spolku Student Cyber Games

Jsme spolek asi 80 středoškoláků a vysokoškoláků. Na pIšQworkách jich pracuje přibližně šedesát a řada z nich se účastnila předchozích ročníků. Jestli tě pIšQworky baví a chceš se na organizaci podílet, napiš mail na placha@scg.cz a připoj se k nám! Práce na projektech SCG je skvělou příležitostí pro každého, kdo se chce něčemu přiučit, ať už je to organizování eventů, IT, marketing nebo třeba obchod. Těšíme se na tebe!

Seznamte se s týmem

Kuba Kornel

K týmu se Kuba připojil na pIšQworkách 2022, kde měl na starost Grandfinále jednotlivců. Ukázalo se, že má pro organizování talent, a tak se letos stal koordinátorem celého projektu. Nastupuje do prváku na kybernetiku a robotiku a v budoucnu se chystá založit vlastní firmu. Ve volném čase hraje florbal a šachy.

Honza Votoček

Loni se Honza blýsknul, když uspořádal dvanáct pIšQworkových turnajů. Ukázal, že má pro XO zápal, a tak se letos ujal vedení organizace turnajů. Studuje v Praze dopravu, miluje vlaky, autobusy a tramvaje (fakt je miluje – jako upozornění na mobilu má jingle z pražských tramvaji). Kromě toho hraje na řadu hudebních nástrojů.

Máří Juchelková

Naše nadšená markeťačka, která má s vedením PR a marketingu bohaté zkušenosti z loňských pIšQworek, ale i z Prezentiády. V minulosti nabírala marketingové a organizační zkušenosti ve skautu. V současnosti si dává od vysokoškolského studia pauzu a vzdělává se v marketingu. Ve volném čase chodí po horách a čte knížky.

Miki Skoupá

Miki se podílí na vedení největšího pIšQworkového oddělení – Eventů a Turnajů. Funguje jako spojka mezi vedením, jednotlivými organizátory a soutěžícími. Je tak možné, že když budete řešit nějaký problém stran turnajů, komunikovat budete právě s ní. Miki studuje češtinu a matematiku se zaměřením na vzdělávání na MUNI.

Jan Hejduk

Hejdy patří k těm nejzkušenějším z nás – v celém týmu je druhým služebně nejstarším organizátorem. Na starost má oddělení Logistiky – všechny balíky, které na jednotlivé turnaje posíláme, mu procházejí rukama. Studuje učitelství matematiky a technické a informační výchovy na MUNI a ve volném čase hraje videohry a zbožňuje pečení.

Ráďa Hegenbart

Krom drobných funkcí na Prezentiádě 2021 stál ten stejný rok v čele vůbec prvních online pIšQworkových turnajů. Od té doby přebral spíše mentorskou roli pro začínající vedoucí. Vy se s ním setkáte spíše jen nad řešením technických problémů. Momentálně studuje angličtinu a matematiku na PdF MUNI a ve volném čase se věnuje bicím.

Péťa Plachá

Péťa byla tři roky předsedkyní spolku a v SCG toho už zažila spoustu. Roli vedoucí si vyzkoušela jak na pIšQworkách, tak na Prezentiádě, kterou dokonce v roce 2020 sama koordinovala. Péťa je rozená lídryně, ráda podporuje lidi v tom, aby se rozvíjeli, a sama se neustále posouvá v čemkoli může. V současnosti studuje andragogiku a učitelství výtvarky a matiky na MUNI.

Áďa Štěpán

Áďa patří ke zkušenějším členům XO týmu. Z dlouholetého účastníka se stal koordinátorem Grandfinále 2021 a o rok později koordinoval celou soutěž. V současnosti je aktivní v oddělení PR a marketingu, kde má na starost audiovizuální tvorbu. Stará se o XO stream, na který se můžete těšit během Grandfinále. Studuje žurnalistiku a psychologii na FSS MUNI.

pIšQworky 2022
XO2022: Kraluj křížkům, ovládni kolečka!
pIšQworky 2022 jsou za námi a pozornost soutěžechtivých studentů se obrací k Tour de App a Prezentiádě. Pojďme ale ještě na chvíli zabloudit do nedávné minulosti a shrnout si, jak vypadal čtrnáctý ročník soutěže pIšQworky.
Číst dál   
pIšQworky 2021
XO2021: Reloaded aneb znovu na scéně
Po roční covidové pauze, kdy neměli organizátoři dostatek času se na nečekanou situaci připravit, se v novém kabátě již po třinácté představily pIšQworky svým ostříleným příznivcům i novým zájemcům. Byl to napínavý ročník...
Číst dál   
pIšQworky 2019
XO2019: Mějte (XO)bě blíž. XO spojují!
Sedmým rokem se v turnajích mohli vyšvihnout žáci základních škol a ukázat středoškolákům, že v pIšQworkách rozhodně nehraje věk žádnou roli. jako každý rok i v roce 2019 pětičlenné týmy postupovaly takovým výběrovým školním kolem, které je posunulo dále do oblastního a krajského kola. Ti nejvíce zběhlí v kroužkování a křížkování se 6. prosince utkali v prostorách Fakulty sociálních věd Masarykovy univerzity v Brně.
Číst dál   
pIšQworky 2018
XO2018: Dej soupeři X.O.!
Rok 2018 uběhl jako voda a pIšQworky dokázaly, že jejich historie desátým ročníkem rozhodně nekončí, naopak zájem studentů o tuto soutěž neustále roste. V tomto roce se nám dokonce přihlásil rekordní počet škol oproti loňským ročníkům, projektu se zúčastnilo 35 500 soutěžících z 654 škol, což z pIšQworek dělá jednu z největších soutěží v České i Slovenské republice.
Číst dál   

Další ročníky