O soutěži

pIšQworky jsou podzimní týmová soutěž pro všechny studenty středních škol a žáky druhého stupně základních škol v oblíbené strategické hře piškvorky, která je pořádána spolkem Student Cyber Games od roku 2008. Soutěž má za sebou už čtrnáct úspěšných ročníků, do kterých se zapojila více než polovina všech českých středních škol a pravidelně se jí účastní tisíce studentů.

Hlavním cílem projektu pIšQworky je vzbudit v mladých lidech zdravé sebevědomí a podpořit jejich soutěživost, logické uvažování i trpělivost. Podobnou vizi má i soutěž Prezentiáda, další z projektů tohoto spolku, která chce studenty naučit prezentačním dovednostem, spolupráci v týmu, komunikačním schopnostem a dalším důležitým věcem pro pracovní i osobní život.

Student Cyber Games z. s. je organizace plná mladých lidí, převážně studentů středních a vysokých škol. Na projektu pIšQworky jich pracuje přibližně padesát a mnozí jsou účastníky předchozích ročníků našich soutěží. Zájemci o spolupráci mohou napsat na placha@scg.cz a připojit se k organizačnímu týmu. Práce na projektech SCG je skvělou příležitostí pro každého, kdo se chce něčemu přiučit, ať už je to organizování eventů, IT, marketing, obchod nebo něco úplně jiného.

Soutěž by se nemohla konat ani bez podpory našich partnerů, kterým bychom chtěli tímto poděkovat.

Pokud chcete vědět více o pIšQworkách, podívejte se na často kladené otázky.

Harmonogram

  • v průběhu října Školní kola
  • 28. října Uzávěrka přihlášek
  • 31. 10. – 18. 11. Oblastní turnaje
  • 21. 11. – 2. 12. Krajské turnaje
  • 8. prosince Grandfinále JUNIOR
  • 9. prosince Grandfinále HLAVNÍ SOUTĚŽ
7000+
studentů každoročně soutěží na našich turnajích
5
spojených symbolů a výhra je tvoje #XO
21. 10.
ukončujeme přihlašování. Postupně nás čekají turnaje a pak Grandfinále v Brně
XO2021: Reloaded aneb znovu na scéně
Po roční covidové pauze, kdy neměli organizátoři dostatek času se na nečekanou situaci připravit, se v novém kabátě již po třinácté představily pIšQworky svým ostříleným příznivcům i novým zájemcům. Byl to napínavý ročník...
Číst dál   
XO2019: Mějte (XO)bě blíž. XO spojují!
Sedmým rokem se v turnajích mohli vyšvihnout žáci základních škol a ukázat středoškolákům, že v pIšQworkách rozhodně nehraje věk žádnou roli. jako každý rok i v roce 2019 pětičlenné týmy postupovaly takovým výběrovým školním kolem, které je posunulo dále do oblastního a krajského kola. Ti nejvíce zběhlí v kroužkování a křížkování se 6. prosince utkali v prostorách Fakulty sociálních věd Masarykovy univerzity v Brně.
Číst dál   
XO2018: Dej soupeři X.O.!
Rok 2018 uběhl jako voda a pIšQworky dokázaly, že jejich historie desátým ročníkem rozhodně nekončí, naopak zájem studentů o tuto soutěž neustále roste. V tomto roce se nám dokonce přihlásil rekordní počet škol oproti loňským ročníkům, projektu se zúčastnilo 35 500 soutěžících z 654 škol, což z pIšQworek dělá jednu z největších soutěží v České i Slovenské republice.
Číst dál   
XO2017: Že dáš pět v řadě? My zvládneme 10!
Neuplynul ještě ani rok od devátého ročníku pIšQworek, když započaly přípravy na desátý, jubilejní, který se s odstupem času ukázal také jako rekordní. Oproti minulému roku narostl počet týmů o neuvěřitelných 18 % a přihlásilo se rekordních 648 škol. Desátý ročník tedy dokázal, že piškvorky nejsou jen zábavou, která dekoruje stránky sešitů z matematiky, ale disciplína, o kterou má čím dál více studentů zájem.
Číst dál   

Další ročníky