Novinky

Probuď v sobě XO!
Je tady září a s ním i letošní ročník pIšQworek! Přihlašování na ně se spustí už v pondělí 25. 9. Troufneš si na boj o titul toho nejlepšího pIšQworkáře v Česku i na Slovensku? Probuď v sobě XO a pusť se do toho!
Číst dál   
Archiv
pIšQworky 2022
Nasazení týmů na Grandfinále
Postupující do Grandfinále už známe a zbývá si tedy jen říct, jak budou jednotlivé týmy do prvního kola obou turnajů nasazeny. Pokud by vás zajímalo, jak jsme k tomuto pořadí došli, nalédněte do pravidel soutěže, konkrétně na pravidlo 1.1.6.5.
Číst dál   
Archiv
pIšQworky 2022
Vítězství už máš na dosah! Průběh Grandfinále v kostce
Probojoval ses s týmem přes oblastní turnaj, porazil jsi neporazitelné z celého kraje a stojíš před poslední výzvou; Grandfinále 2022. Pojďme si společně projít, co tě kromě napínavých duelů 8. nebo 9. prosince v Brně čeká.
Číst dál   
Archiv
pIšQworky 2022
Majonéza na eskalátoru a James Bond na vozíku aneb nejlepší názvy týmů 2022
Tak jako každý rok si účastníci pIšQworek nelámali hlavu pouze se strategií hry, ale i s vymýšlením úderného názvu týmu, pod kterým budou bojovat o věčnou slávu. Nyní jsou již turnaje v plném proud, a my už známe jména některých letošních legend. Část z nich postupuje a utká se společně na Grandfinále, ostatní budou muset prokázat sílu svého názvu rok příští. Pojďme se ale společně podívat na nejvykutálenější názvy letošních týmů. Která asi organizátorům zamotala jazyk a která se budou nejvíce vyjímat na diplomech? Čtěte dál a posuďte sami.
Číst dál   
Archiv
pIšQworky 2022
Oblastní turnaje jsou za námi, míříme do krajů
V posledních třech týdnech se napříč Českou a Slovenskou republikou odehrály tisíce duelů, stovky zápasů a téměř 150 turnajů. Následujících 14 dní bude patřit turnajům krajským. Čeká nás jich 34.
Číst dál   
Archiv
pIšQworky 2022
Elektronové mikroskopy jsou makačka na bednu, stejně jako pIšQworky
Kolečka a křížky mají na první pohled k elektronovým mikroskopům pořádně daleko, ale jedno mají společné: pokud chceš uspět, tak se nesmíš bát potrápit své mozkové závity. Právě proto TESCAN podporuje pišQworky a jejich soutěžící. Také by ses divil, kolik našich kolegů popsalo ve škole piškvorky pěkných pár čtverečkovaných sešitů. Nebyl to ztracený čas, protože logické myšlení a schopnost kombinovat se jim v jejich práci hodí každý den. A že jsi o elektronových mikroskopech nikdy neslyšel/a? Tak čti dále.
Číst dál   

Další novinky   

Reporty z turnajů

Archiv
pIšQworky 2022
Rýmařov jako hnízdo pIšQworkářů. Výherce jednotlivců dovedl svůj tým Stephenson 2–18 k vítězství
První grandfinálový den ověnčil vavřínem vítězný tým GML Œ, páteční taktiky svých středoškolských soupeřů nejlépe prokoukli Stephenson 2–18 z Gymnázia a Střední odborné školy Rýmařov. Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity se tak podruhé v tomto týdnu stala bojištěm nadupaných piškvorkářů. Posledními odehranými tahy soutěžící obrazně zakončili 14. ročník pIšQworek.
Číst dál   
Archiv
pIšQworky 2022
Konkurence 655 týmů? Pro vítězný tým kategorie základních škol GML Œ brnkačka!
Po dlouhých třech letech se na půdu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně vrátilo Grandfinále pIšQworek. Netradičně dvoudenní finále otevřely svými turnaji týmy základních škol. Kam se nakonec poveze putovní pohár?
Číst dál   
Archiv
pIšQworky 2022
Mensáci se neshodli
Na Arcibiskupském gymnáziu jsme poslední den týdne strávili s piškvorkami. Konalo se zde pražské krajské kolo pro střední školy. 100 lidí se zde utkalo o postup do Grandfinále. Týmy Mensa A a Mensa B se neshodly na postupu na GRF, a tak postoupily oba.
Číst dál   
Archiv
pIšQworky 2022
Upečené vítězství ve Středočeském kraji
V poslední pátek krajských turnajů zbývají už jen dva turnaje a oba v Praze; jeden pro Prahu a tento turnaj pro Středočeský kraj. I když se může zdát, že jedna škola Středočeské kraje je dlouhodobě v pIšQworkách jasným favoritem, tak páteční turnaj ukázal, že tak to vždy být nemusí.
Číst dál   
Archiv
pIšQworky 2022
Bitva na křížky a kolečka
Posledního listopadového dne se uskutečnilo krajské kolo pIšQworek. Konalo se na Gymnáziu kapitána Jaroše v Brně.
Číst dál   
Archiv
pIšQworky 2022
Když ani ta poslední sekunda nestačí
V poslední den tohoto měsíce se na půdě Střední školy logistiky a chemie uskutečnil poslední piškvorkový krajský turnaj v Olomouckém kraji. Dohromady se sešlo 20 týmů a hrálo se 7 kol. Celému dni nakonec dominoval tým Moraváci.
Číst dál   

Další novinky z turnajů