Turnaje

Online kola (původně první úroveň 2.–12. 11., druhá úroveň 15.–19. 11.) spojujeme a přesouváme na 10.–24. 11. Změnili jsme systém, kterým budou týmy postupovat. Můžete si z nich vybírat stejně jako předtím, ale musíte to stihnout do 9. 11. do 16:00 na odkazu, který jste obdrželi do e-mailové schránky.


Při výběru si dávejte pozor na obsazenost turnajů. Pokud se nějaký termín zaplní, nebude možné ho vybrat. Potvrzení o výběru vám žádné před uzavřením nepřijde! Avšak pokud máte u termínu napsáno “Vybráno” namísto modrého tlačítka “VYBRAT”, znamená to, že jste zaregistrovaní na tento termín a hnout s tím můžete jen vy (jak tým, tak učitel). Opravdu se mezi sebou i s učitelem domluvte, aby nedošlo ke zmatkům. Celý tým i učitel má pouze jeden společný odkaz, který platí za celý tým. Nemusí tedy termín nijak zaklikávat každý z týmu.

Regionální finále (původně offline 22.–26. 11. v osmi městech) se nově konají online 25.–30. 11. Termín Regionálního finále pro Tvůj region najdeš v mailu nebo tady níže na stránce. Toto datum je pevné a není možné si nijak vybrat z nabídky ani ho změnit.
Soutěž jednotlivců zůstává stále stejná a beze změn!!


Co je potřeba připravit na turnaj?

Každý soutěžící potřebuje vlastní zařízení, na kterém bude hrát. Ideálně počítač nebo notebook, ale pokud nebudete mít na výběr, platforma funguje i na telefonu nebo tabletu. Tým jako takový nemusí hrát z jednoho místa (např. učebny), ale členové týmu mohou klidně hrát z domova nebo odkudkoliv vám to bude pohodlné.

Turnaj bude probíhat ve webové aplikaci, na kterou dostanete odkaz spolu s přihlašovacími kódy poté, co uzavřeme výběr termínů (9. 11. večer). K hraní tedy stačí zařízení s připojením k internetu a webovým prohlížečem (např. Chrome nebo Edge). Nemusíte tedy nic stahovat! Jediným technickým problémem, který by mohl nastat, jsou porty. Je třeba, aby na síti byly otevřené porty 8000 a 9000-9010. Pokud kliknete na tento odkaz a prohlížeč Vám oznámí chybu, obraťte se na nás.
Odkaz: https://pisqworky.cz/platforma

Jak bude turnaj probíhat?

Poté, co se přihlásíte do online turnaje, bude proti vašemu týmu nasazen nějaký tým. Každý člen vašeho týmu proti sobě dostane nějakého člena z protihráčského týmu, se kterým bude hrát 2 maximálně patnáctiminutové duely. Po skončení všech těchto zápasů mezi všemi týmy přijde druhé kolo, ve kterém proti vašemu týmu bude nasazen další tým. Takto budete hrát celkem proti 7 týmům, tedy celkem 7 kol.

Z toho vyplývá, že celý turnaj zabere maximálně něco okolo 4 hodin. Průběh turnaje spolu s průběžnými výsledky budete moct sledovat v detailu vašeho turnaje, který naleznete v sekci Turnaje na našich webových stránkách. Každý duel bude začínat rozehráním SWAP 2. O tom, jak SWAP 2 funguje, se můžete dočíst v tomto článku.

Jestli máte nějaký důležitý dotaz, můžete nás kontaktovat přes e-mail, nebo pohodlněji na našem Discordu.

Časté otázky a odpovědi najdete i zde.

Školní kola – offline

 

I letos mají školy možnost pořádat školní turnaje. Letošní ročník nemá žádné omezení na počet týmů za školu. Velká část soutěže bude online, proto jsme se rozhodli zachovat co nejvíce z offline světa. Zároveň žáci mohou získat organizační schopnosti!

Naplánovali jsme 4 workshopy (Praha – 3. 10. a 3 online – 29. 9., 6. 10. a 7. 10.), na které může každá škola poslat jednoho nebo dva studenty.
 
My je profesionálně vyškolíme a předáme jim naše zkušenosti s organizováním a také managementem. V rámci workshopu jim i poradíme, jak organizovat konkrétně pIšQworky, co dělat a čemu se vyhnout. 
 

 

Harmonogram

  • v průběhu října Školní kola
  • 22. října Prodloužená uzávěrka přihlášek
  • 9. listopadu Uzávěrka přihlašování do turnajů (do 16:00)
  • 10. – 24. listopadu  Online turnaje
  • 25. – 30. listopadu online Regionální finále
  • 3. prosince online Grandfinále
Putovní pohár putuje opět do Nové Paky, za týmem DPOX7
Nejlepších dvacet čtyři týmů z Česka a Slovenska se 3. prosince připojilo na historicky první online Grandfinále pIšQworek. V osmi kolech se utkaly o první místo, které nakonec právem patří týmu DPOX7.
Číst dál   
Kdo zamíří do Grandfinále? Ukažme si na ně!
Regionální finále jsou za námi. Kdo že tedy postupuje do pátečního online Grandfinále? Pojďme se společně podívat na ty šťastlivce.
Číst dál   

Všechny novinky z turnajů   

Rozdělení okresů do regionů

Pokud sjedete níže, uvidíte spoustu turnajů ve všech osmi regionech. Co ale neuvidíte, je do jakého regionu spadáte právě vy. Proto zde máte výpis všech okresů v každém regionu, abyste se mohli jednoduše zorientovat.

Region Plzeňský: České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Písek, Prachatice, Strakonice, Tábor, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Domažlice, Klatovy, Plzeň, Plzeň – jih, Plzeň – sever, Rokycany, Tachov

Region Liberecký: Jičín, Trutnov, Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Děčín, Chomutov, Litoměřice, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem, Mladá Boleslav

Region Praha: hlavní město Praha, Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Nymburk, Příbram, Rakovník

Region Pardubický: Hradec Králové, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Šumperk, Chrudim, Pardubice, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou

Region Jihomoravský: Třebíč, Blansko, Brno – město, Brno – venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín

Region Moravskoslezský: Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín, Opava, Ostrava, Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov

Region Slovensko: Banská Bystrica, Brezno, Krupina, Lucenec, Poltár, Revúca, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Bratislava I, Bratislava II, Okres Bratislava III, Bratislava IV, Bratislava V, Pezinok, Levice, Nitra, Ilava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Trencín, Hlohovec, Pieštany, Skalica, Trnava, Košice – okolie, Košice I, Košice II, Košice III, Okres Košice IV, Michalovce, Spišská Nová Ves, Trebišov, Humenné, Kežmarok, Poprad, Prešov, Sabinov, Snina, Stará Lubovna, Svidník, Cadca, Kysucké Nové Mesto, Martin, Námestovo, Žilina

1. Online Úroveň

Grandfinále - Jednotlivci

Regionální finále

Grandfinále

Showmatch