Pozor, velká změna is coming!

04.11.2021 | Petra Tomášková | Organizace

Nemáme jinou možnost – měníme harmonogram a přecházíme více do onlinu. Klikni a zjisti určitě víc!

Herní platforma funguje

Nepříznivá doba nás donutila přesunout letošní pIšQworky do online světa. S tím přišla nová výzva; nový formát turnajů a hlavně vytvoření vlastní herní platformy, která zajistí příjemné hraní a spravedlivý průběh turnajů. Celou platformu vytvořili naši vývojáři z řad studentů. Minulý týden úspěšně a bez problémů fungovala během zkušebních turnajů Jednotlivců. Na nápor pIšQworkářů v kategorii Týmů však nebyla dostatečně připravená. Herní systém jsme zrobustnili a uzpůsobili náhlým podmínkám. Nicméně vzhledem k fair-play a situaci, kterou popisujeme v bodě č. 2, jsme se s lítostí rozhodli všechny turnaje tohoto týdne zrušit a posunout jejich konání. Za nepříjemnosti se omlouváme, avšak zásadní problémy si bohužel vyžádaly zásadní změny. Uděláme ale vše pro to, abyste si mohli pIšQworky co možná nejvíce užít.

Plán B

Doufali jsme, že toto téma už nebudeme muset rozebírat a kazit si jím oblíbenou soutěž. Ale bohužel máme silného nepřítele, který opět nabírá na síle. Původní plán (online dvě první kola, offline Regionální finále a Grandfinále) začíná kvůli covidu-19 vypadat nereálně. Čísla případů rychle stoupají. Máme-li se ohlížet na situaci před rokem, nadšení z toho, že se konečně potkáme naživo, z nás trochu vyprchává. Nedokážeme dnes předvídat, jaká situace bude na konci listopadu, v době Regionálních finále. S ohledem na vaši bezpečnost a komplikovanost situace jsme (i když velice neradi) s předstihem přesunuli offline Regionální kola do onlinu. 

 

Kdy tedy bude co probíhat?

Online kola (původně první úroveň 2.–12. 11., druhá úroveň 15.–19. 11.) spojujeme a přesouváme na 10.–24. 11. Změnili jsme systém, kterým budou týmy postupovat turnajem, tudíž soutěžícím nabídneme více zápasů s mnohem širší škálu protihráčů. Termíny turnajů najdete ve svém mailu. Můžete si z nich vybírat stejně jako předtím, ale musíte to stihnout do 9. 11. do 16:00!

P.S. Při výběru si dávejte pozor na obsazenost turnajů. Pokud se nějaký termín zaplní, nebude možné ho vybrat. Potvrzení o výběru vám žádné před uzavřením nepřijde! Avšak pokud máte u termínu napsáno “Vybráno” namísto modrého tlačítka “VYBRAT”, znamená to, že jste zaregistrovaní na tento termín a hnout s tím můžete jen vy (jak tým, tak učitel). Opravdu se mezi sebou i s učitelem domluvte, aby nedošlo ke zmatkům. Celý tým i učitel má pouze jeden společný odkaz, který platí za celý tým. Nemusí tedy termín nijak zaklikávat každý z týmu.

Regionální finále (původně offline 22.–26. 11. v osmi městech) se nově konají online 25.–30. 11. 


Soutěž jednotlivců zůstává stále stejná a beze změn!!


Co je potřeba připravit na turnaj?

Každý soutěžící potřebuje vlastní zařízení, na kterém bude hrát. Ideálně počítač nebo notebook, ale pokud nebudete mít na výběr, platforma funguje i na telefonu nebo tabletu. Tým jako takový nemusí hrát z jednoho místa (např. učebny), ale členové týmu mohou klidně hrát z domova nebo odkudkoliv vám to bude pohodlné.

Turnaj bude probíhat ve webové aplikaci, na kterou dostanete odkaz spolu s přihlašovacími kódy poté, co uzavřeme výběr termínů (9. 11. večer). K hraní tedy stačí zařízení s připojením k internetu a webovým prohlížečem (např. Chrome nebo Edge). Nemusíte tedy nic stahovat! Jediným technickým problémem, který by mohl nastat, jsou porty. Je třeba, aby na síti byly otevřené porty 8000 a 9000-9010. Pokud kliknete na tento odkaz a prohlížeč Vám oznámí chybu, obraťte se na nás.
Odkaz: https://pisqworky.cz/platforma

 

Jak bude turnaj probíhat?

Poté, co se přihlásíte do online turnaje, bude proti vašemu týmu nasazen nějaký tým. Každý člen vašeho týmu proti sobě dostane nějakého člena z protihráčského týmu, se kterým bude hrát 2 maximálně patnáctiminutové duely. Po skončení všech těchto zápasů mezi všemi týmy přijde druhé kolo, ve kterém proti vašemu týmu bude nasazen další tým. Takto budete hrát celkem proti 7 týmům, tedy celkem 7 kol.

Z toho vyplývá, že celý turnaj zabere maximálně něco okolo 4 hodin. Průběh turnaje spolu s průběžnými výsledky budete moct sledovat v detailu vašeho turnaje, který naleznete v sekci Turnaje na našich webových stránkách. Každý duel bude začínat rozehráním SWAP 2. O tom, jak SWAP 2 funguje, se můžete dočíst v tomto článku.

Jestli máte nějaký důležitý dotaz, můžete nás kontaktovat přes e-mail, nebo pohodlněji na našem Discordu.

 

Děkujeme za pochopení a věříme, že si pIšQworky užiješ!