Kdo jsou naši partneři?

Spolupořadatel
Hlavní partner
Pořadatel
Partneři finále
Masarykova univerzita
Spolupořadatel – prostě ten, bez kterého by to nešlo. 10 fakult, 155 studijních programů, přes 30 000 studentů – to je Masarykova univerzita v Brně. Studovat na ní můžete širokou škálu oborů z oblasti společenských, humanitních i přírodních věd. Ať už vás zajímá historie, biologie, politologie, sport, medicína, matematika, lingvistika, psychologie, IT, ekonomie, pedagogika nebo třeba geologie, MUNI je škola pro vás. Mile vás překvapí individuální přístup ke každému studentovi – MUNI umožňuje sestavení vlastního rozvrhu, nabízí ohromné množství volitelných předmětů napříč všemi fakultami a v nepřeberném množství studentských spolků si jednoduše vybere každý.
Education.cz
Přemýšlíte o studiu v zahraničí, ale nevíte, čím začít? Je pro vás těžké vybrat si v nepřeberném množství možností? Education.cz je tu pro vás. Vzdělávací experti vám doporučí vhodné školy a provedou vás celým přijímacím procesem. Na veškeré vaše otázky odpoví tým českých i zahraničních konzultantů. Pomocí komplexního programu EduPlán můžete najít své silné stránky, stanovit si cíle a naplánovat svou cestu za vzděláním. Education.cz se zaměřuje především na jazykové schopnosti, pracovní zkušenosti, přípravu na přijímačky a podporuje seberealizaci studentů. Zároveň klade důraz na soft skills – kombinaci společenských a komunikačních schopností a charakterových rysů, které vedou k lepším pracovním výsledkům. Individuální přístup a výstupy na míru jsou samozřejmostí. Education.cz pomáhá svou prací studentům k úspěchu a svým partnerstvím pIšQworkám k uskutečnění.
Student Cyber Games
Student Cyber Games jsme my. Zapsaný spolek, parta kamarádů, zkušený tým přibližně 30 studentů z celé České republiky a dokonce i několika statečných ze Slovenska. Baví nás dělat něco navíc, a tak už od roku 2003 organizujeme soutěže pro naše vrstevníky. Začalo to třemi ročníky ve hře Starcraft a následovaly projekty pIšQworky a Prezentiáda. Na projektech pracujeme většinou online, ale nejraději se potkáváme osobně na našich pravidelných akcích. Navzájem si předáváme know-how na interních workshopech, ladíme projekty na simulaci, prohlubujeme vztahy na teambuildingu nebo slavíme úspěchy na afterparty. Naše soutěže jsou pro nás prostě mnohem víc než dobrovolnictví nebo zajímavá položka v životopisu. Hlavní sídlo máme v Brně. Milujeme hry, dobrý jídlo a úspěšné projekty. Umíme složit 6 000 plakátů za jedno odpoledne. Chceš se o nás dozvědět ještě něco? Napiš nám!
Albi
Zábavné společenské hry pro celou rodinu, milé, vtipné a nápadité dárky nebo praktické doplňky. To vše a ještě mnohem více najdete v síti značkových prodejen Albi. Udělejte radost sobě nebo svým blízkým. Více informací najdete na www.albi.cz.
TEPfactor
V zábavním centru TEPfactor, partnera pIšQworek, prověříte svou týmovou spolupráci, zručnost, sílu, užijete si zábavu i adrenalin a potrápíte své mozkové závity. Je to perfektní místo pro rodinné výlety, firemní teambuilding i pro zábavu s přáteli. Vydejte se do útrob pirátské jeskyně, kde na vás čeká 25 zapeklitých úkolů, nebo vykročte po stopách dobrodruhů na slapské jezero ve velké šifrovací hře. Určitě koukněte na webovky TEPfactoru a prohlédněte si třeba jejich galerii, nebo za nimi vyražte přímo do Chotilska.
Papírny Brno
S produkty největšího českého výrobce papírenského zboží a partnera pIšQworek jste se už pravděpodobně setkali a možná o tom ani nevíte. Papírny Brno zásobují svými sešity, bloky, skicáky nebo zápisníky spoustu umělců, školáků i kanceláří po celé ČR. Kromě toho taky nabízejí polygrafické služby – vazba vaší oblíbené knihy nebo plakát oblíbené kapely možná pochází právě z brněnských papíren. Jistě vás potěší, že většina produktů se vyrábí z recyklovaných materiálů. V červenci představily Papírny Brno prémiovou značku Paper Factory, která vytváří originální zápisníky, diáře nebo náčrtníky. Tyto produkty reagují na potřebu lidí vrátit se po více než roce digitální komunikace zpátky k tradičním poznámkám, na potřebu vrátit se do skutečného světa. Mají být hravé a inspirativní – proto se Papírny Brno spojily s výtvarnicí Petrou Vávrovou, která vytvořila kosmické designy, ze kterých si vybere opravdu každý.
RSJ
Dalším partnerem je finanční skupina RSJ, která obchoduje na světových burzách a investuje do klíčových odvětví 21. století – do IT, biotechnologií, zdravých potravin, obnovitelných zdrojů a do oblasti life sciences. Působí na burze v Londýně, Chicagu a Frankfurtu nad Mohanem, a to převážně jako tzv. market maker. To znamená, že akcionáři na burzách zároveň nakupují i prodávají, a tím zvyšují možnost zobchodování pro ostatní obchodníky. Kromě operací na finančních trzích skupina RSJ taky podporuje neziskovky s celospolečenským významem. Za účelem jejich systémové podpory vznikla Nadace RSJ, která se zaměřuje hlavně na vzdělávání – cílem je vytvářet inspirativní prostředí, ve kterém můžou děti naplno rozvíjet svou osobnost, intelekt a nadání. RSJ Foundation taky podporuje rozvoj mladých lidí v akademických oborech blízkých činnosti RSJ – v matematice, informatice a ekonomii.
Ámos vision
Partner pIšQworek společnost ÁMOS vision si klade za cíl podpořit oblast vzdělávání pomocí chytře aplikovaných technologií. Za tímto účelem umisťuje do škol své dotykové multimediální panely. Služby ÁMOSu využívá přes 120 000 žáků z více než 200 škol. Portál ÁMOS umožňuje efektivní komunikaci mezi vedením školy, žáky, rodiči, zaměstnanci i návštěvníky. S jeho pomocí se okamžitě dostanete k aktualitám, rozvrhu, suplování, seznamu akcí i ke školnímu řádu. Zároveň podporuje zobrazování fotek, obrázků, dokumentů, videí i webových stránek. Žáci se na něm například dozví, jak poskytnout první pomoc, jak se chovat jako účastník provozu nebo jak se bezpečně chovat na internetu.
Psaní hravě
Přísaháme, že text o tomto partnerovi pIšQworek byl napsán všemi deseti! Projekt Psaní Hravě si klade za cíl zlepšit úroveň digitální gramotnosti tím, že pomáhá lidem psát všemi deseti – jednoduše, zábavně a online. Ve školách je k dispozici pro učitele a žáky ve verzi „Psaní Hravě pro školy“. V současnosti je kurz dostupný v české (Psaní Hravě pro školy), slovenské (Písanie Hravo pre školy) a anglické variantě (TType for schools). Kurz je také uzpůsoben pro žáky s SPÚ a se zrakovým postižením, včetně nevidomých.
MERCHYOU
MERCHYOU je partnerem soutěže pIšQworky.
Nenech to být
Nenech to být je webová a mobilní aplikace fungující na principu online schránky důvěry. Aktuálně nás používá již přes 1 800 škol v Česku a děti skrze nás poslaly téměř 5 000 upozornění na šikanu. Kromě provozování schránky důvěry se také zaměřujeme na preventivní a osvětové aktivity v oblasti šikany a dalšího rizikového chování.
OrgPad
OrgPad je česká webová aplikace, která se dá jednou větou popsat jako „nástroj na pokročilé myšlenkové mapy“. Dá se v něm vytvářet všechno od interaktivních uměleckých děl až po životopisy. Limit je pouze vaše kreativita.
TESCAN
TESCAN je partnerem finále pIšQworek.
Boombon
Boombon je partnerem finále pIšQworek.
Mensa
Mensa je mezinárodní organizace založená roku 1946 v Oxfordu, která sdružuje lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace. Mensa České republiky byla založena v roce 1991 a od té doby se věnuje mnoha aktivitám pro své členy i širokou veřejnost. Mezi nejdůležitější patří dlouhodobá spolupráce se školami v oblasti práce s nadanými dětmi, Mensa provádí testování IQ veřejnosti, zřizuje Kluby nadaných dětí, pořádá letní tábory a jiné akce pro děti a jako jediná Mensa na světě zřídila vlastní Mensa gymnázium – osmileté gymnázium pro nadané studenty. Mimo jiné také pořádá Logickou olympiádu pro děti od 4 do 20 let.