Koordinátorka, ajťák, koordinátor. A trilogii je konec

04.09.2021 | Pavlína Skudová | Interview

Už se blížíme k cíli. Dneska nás čeká představení posledního, avšak nepostradatelného oddělení. Už tušíte? Ano, máte pravdu, pokud tipujete oddělení Informační technologie (IT).

Co říkáte na minulý článek s názvem ET volá domů, Právo a pořádek a Ekonomie štěstí. Na co se koukneme nejdřív?

Zároveň jsem vyzpovídala 2 nejdůležitější osoby letošních pIšQworek – koordinátory (kapitány) Martina a Kiku. Oba jsou pražské náplavy – on je z Plzně, ona ze Slovenska. Interně jim říkáme Marika nebo Kirtin.

Zní to dobře? Ano? Tak se nebudeme zdržovat a jdeme na to!

 

Martin Bruna  je stále ještě studentem (ale ne na dlouho) a zároveň nyní čerstvý webový vývojář ve firmě Shoptet. Jeho největším koníčkem je hra Laser Game. Kromě toho rád chodí na festivaly, poslouchá muziku a pije dobré pivo (jako každý rodák z Plzně :) – pozn. aut.)

Kristína Kozeleková slyší na oslovení Kika. Studuje obor „Marketingová komunikace a PR“ na Univerzitě Karlově v Praze. Ráda organizuje. Říká: ,,Organizovanie je niečo, čo ma baví už od malička." Pracuje jako eventová asistentka ve firmě ImpactHub. Sama sebe popisuje jako velmi společenského člověka. Ve volném čase ráda tráví čas s kamarády a všeobecně v dobré společnosti, kde nesmí chybět slovenské a společenské hry. Když se všechno podaří, ráda cestuje nebo jde alespoň na malý výlet.

David Rajnoha studuje třetím rokem na Fakultě Informatiky na MUNI v Brně a působí na poloviční úvazek jako „Associate Software Quality Engineer“ v Red Hatu. Nyní se chystá na Erasmus do Drážďan. Má rád asi všechny sporty. Na prvním místě je orientační běh a běh celkově, ale na podzim si dost oblíbil i cyklistiku. Přes orientační běh se taky dostal k pořádání a organizaci sportovních událostí. Na Světovém poháru v Orientačním běhu 2018 v Praze dělal asistenta předsedy Organizačního výboru (a zaskakoval za šéfa vedoucího dobrovolníků). Na Mistrovství světa v MTBO 2020 byl členem organizačního výboru, ale tyhle závody jim půl roku před konáním zrušil covid-19. Kromě sportu a „pracovně-seberozvojových aktivit“ už toho tolik nestíhá, ale snaží se občas číst a taky ho v posledním roce začalo dost bavit vaření.

Zúčastnil/a ses někdy jako účastník pIšQworek?

MB: Ano, celou střední školu. Sice jsme se nikdy nedostali přes oblastní kolo, ale bylo to super. Pokaždé jsme dali dohromady na škole jeden tým lidí a těšili jsme se, že si zahrajeme piškvorky proti někomu jinému. Moc jsme si to užili a já na ty časy rád vzpomínám. 

KK: Áno, jeden rok, ale bolo to len preto, že som chodila do matematickej triedy a spolužiaci sa chceli zapojiť a hľadali posledného člena tímu. V šatni sa o tom rozprávali keď šli zo školy a ja som im povedala: ,,Pri najhoršom keby nikoho nezohnali, tak sa pridám. :D” Zjavne nikoho nenašli, a tak som bola v tíme Guľôčka v jamôčke. Prebojovali sme sa na krajské kolo, ale do Grandfinále sme to nedotiahli, čo mi vtedy bolo dosť jedno. :D 

DR: Kvůli nedostatku času bohužel ne.

Co se ti vybaví, když se řeknou pIšQworky?

MB: Jako první si vzpomenu na bandu super lidí, která organizuje pIšQworky. Předtím, než jsem se stal organizátorem, tak určitě podzim – soutěž, spousta legrace a v neposlední řadě i možnost ulít se ze školy. :D

KK: Jednoznačne SCG a skvelí ľudia, ktorí ho tvoria.

DR: Vybaví se mi turnaje, na kterých jsem se podílel jako organizátor. Pořádal jsem školní i oblastní kola.

Kdy sis naposledy zahrál/a pIšQworky?

MB: pIšQworky jako tu soutěž tak jsem si zahrál naposled, pokud umím počítat, tak 2015. Piškvorky naposled myslím někdy v červenci letos 😀

KK: Naposledy to bolo asi pred pár týždňami, keď sme so spolubývajúcim, boli v Geekarni a mali tam drevenú dosku na gomoku, tak sme si zahrali.

DR: … To už nějaký ten čas bude, asi půl roku zpátky.

Jak ses dostal/a do SCG?

MB: Pocházím z Plzně, kde jsem potkal nynější předsedkyni spolku Student Cyber Games Péťu Plachou. Jako stálý účastník pIšQworek a zároveň i student IT na střední elektrotechnické škole jsem viděl určité chyby v IT pIšQworek. Ozval jsem se tedy tehdejšímu předsedovi SCG, že bych rád pozvedl IT na lepší úroveň. No a tak jsem se stal vedoucím IT už na své první akci. 

KK: Po predchádzajúcej skúsenosti ako súťažiaci na pIšQworkách som od pIšQworiek mala rok pauzu, ale keď mi v lete 2017 prišiel mail, či by som sa nechcela zúčastniť, nadšene som hneď odpísala a po skype hovore s vtedajším vedúcim SCG Akademie Michalom som sa mohla tešiť na septembrový teambuilding, ktorým začala moja zatiaľ štvorročná cesta SCG.

DR: V SCG jsem aktivní od léta 2018. Dostal jsem se sem kvůli ekonomice přes bývalého vedoucí Logistiky Vojtu. Ekonomiku jsem však brzy opustil a věnoval se především organizaci oblastních turnajů. Taky jsem pravidelně sbíral znalosti o SCG a pořádaných soutěžích na simulacích, kterou jsem od svého začátku nevynechal, myslím, ani jednu. (Zato teambuilding jsem nestihl žádný a když jsem už v posledním roce na nějaký chtěl jet, tak se zrušil). V posledním roce jsem si na zrušených pIšQworkách a současné Prezentiádě vyzkoušel Obchod. Plánuji se trochu zapojit do IT a také jsem byl zvolen do výkonného výboru, kde doufám, že zvládnu posunout SCG zase o kousek dál.

Máš na starosti department. Mohl/a bys nám ho prosím představit?

MB: Jsem jedním ze 2 koordinátorů pIšQworek. Mám na starosti všechno, co se nějakým způsobem týká pIšQworek. S Kikou máme rozdělené povinnosti, diskutujeme nad tím společně. 

KK: Našou úlohou je starať sa o hladký priebeh celých pIšQworiek. Koordinátori začínaju na pIšQworkách pracovať ako prví, musia napríklad zostaviť tím, rozpočet a pripraviť všetko a všetkých na nasledujúci projekt. 

DR: Jsem poprvé vedoucím IT, kde mi hodně pomáhá současný koordinátor XO Martin. IT obstarává veškeré technické zázemí – letos poprvé vyvíjí vlastní platformu. Stará se o to, aby nám fungoval interní systém, aby fungoval web, stará se o funkční přihlašování týmů na soutěže, obstarává lidem zapomenutá hesla a mnohem víc. Zjednodušeně řečeno je IT oddělení, které když nefunguje, tak celý projekt nefunguje taky!

Co bys vzkázal/a účastníkům letošních pIšQworek?

MB: Offline nebo online, letošní pIšQworky budou stát za to a i ty chceš být jejich součástí.

KK: Nech si pIšQworky hlavne užijú. A určite odporúčam nie len pre tých najlepších skúsiť obidve varianty, ako jednotlivcov, tak klasickú tímovú súťaž. Okrem iného si na jednotlivcoch môžu vyskúšať platformu a natrénovať sa na hlavnú súťaž. 

DR: Zkuste to i online. Bude to jiné. No a když postoupíte, můžete se těšit na setkání prezenčně. Doufám, že další roky se budeme moci potkat všichni na jednom místě.