Křížky a kolečka se utkaly v Brně

04.11.2008 | Michal Meluzín | Soutěžní kola

Brno, 4. 11. 2008 - Partnerská škola pIšQworek - Gymnázium Matyáše Lercha - dnes hostila turnaj s charakteristickými čísly 4 a 11. Turnaj se totiž konal 4.11. a z 11 týmů postoupily právě 4.

pic. 1Dnes se na brněnském Gymnázium Matyáše Lercha konalo další z oblastních kol soutěže pIšQworky. Mezi sebou se utkalo 11 nadějných týmů z brněnských gymnázií. Celý turnaj zabral několik hodin, během kterých se rozhodovalo o tom nejlepším. Tento titul si nakonec vybojoval tým GML 1 z domácího Gymnázia Matyáše Lecha ve složení: hrající kapitán Jirka Dobeš, dále Tonda Jedlička, Robin Jurásek, František Hlava a Tomáš Král.  Na druhém místě skončil tým z daleké Zástavky u Brna s originálním názvem „Proč ne 32“, a to navzdory tomu, že byl o jednoho hráče oslaben. Na bronzový stupeň vykročili piškvorkáři z Eko teamu reprezentující brněnské EKO Gymnázium. Do krajského kola kromě tří nejlepších postupuje ještě tým Harkot opět z pořadatelské školy. Krajské kolo proběhne 13. listopadu na břeclavské SPŠ.

 

Atmosféra celého turnaje byla úžasná a do posledního okamžiku velmi napínavá. O vítězi se totiž díky remíze rozhodovalo až v dodatečném zápase. Jeden z vítězů dokonce spekuloval, že kdyby u maturity propadl, tak by alespoň mohl soutěžit i v příštím ročníku :)

 

Děkujeme všem za bezproblémové chování, gratulujeme těm nejlepším a těšíme se s nimi na viděnou v dalších soubojích.

 

Výsledky turnaje:

1. místo - GML1 (Gymnázium Matyáše Lercha) - Jiří Dobeš, Antonín Jedlička, Robin Jurásek, František Hlava, Tomáš Král

2. místo - proč ne 32 (Gymnázium T.G.M. Zastávka u Brna) - Michal Keda, Jiří Gazárek, Tomáš Vaněk, Vahe Chačatrjan

3. místo - EKO team (EKO Gmynázium Brno) - Martin Vokřál, Alexander Havetta, Jakub Stříbrný, Jan Provazník, Ondřej Čížek

 

Galerie:

http://pisqworky.cz/galerie/view/id/55