Jablonec nad Nisou pod palbou křížků a koleček

04.11.2008 | Irena Becková | Soutěžní kola

Jablonec nad Nisou, 4. 11. 2008 – Tradičně utajovaná hra - piškvorky dnes vystoupila ze stínů lavic a zadních stránek sešitů a ovládla Gymnázium v Jablonci nad Nisou. V rámci oblastního turnaje se tu sešly hned 4 reprezentační týmy ze dvou místních škol. Vítězi se stalo družstvo z pořadatelského gymnázia, ovšem boj to byl velice urputný až do posledních okamžiků. Jablonecká jednička tak postupuje do krajského kola soutěže, které se bude konat 12. listopadu na Gymnáziu Česká Lípa.

pic. 1K turnaji, který se konal pod záštitou Student Cyber Games, se dostavilo pět vyvolených týmů z místních škol, zvítězit však mohl pouze jeden. Všichni soutěžící byli velice talentovaní, ale největší nadání v piškvorkách prokázal tým Oktáva z místního gymnázia. Sláva vítězům, čest poraženým!

Výsledky:

1.místo: Oktáva (Gymnázium Jablonec n. Nisou) - Radek Blížkovský, Petr Kašpar, Václav Burda, Jakub Marx a Liridon Karaqi

2. místo: Septima (Gymnázium Jablonec n. Nisou) - Karel Hauk, Jitka Ládrová, Marie Hoskovcová, Volodymyr Čonhovaj, Jan Nápravník

3.místo: Vzdej to (ISŠ Lomnice): Leoš Klazar,  Jana Dítětová, Michal Drbohlav, Ondřej Čáp, Kateřina Wimmerová

 Hlavní organizátor soutěže - občanské sdružení Student Cyber Games bylo založeno v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo především organizací středoškolských her v počítačové hře Starcraft: Broodwar. Dnes v rámci SCG spolupracuje několik desítek studentů z celé České republiky pod vedením výkonného výboru sídlícího v Brně.

 

Galerie:

http://pisqworky.cz/galerie/view/id/41

 

XO