V Sedlčanech našli jistou výhru
Titulek není zavádějící, to jen Martin Muzika rozklíčoval jedno nerozhodné klání. Pojďte se s námi podívat na turnaj, kde se střetli loňští účastníci z CRF v Brně a dalších 17 týmů!
Vše začalo docela nenápadně už v 5:30 ráno. To jsem vyrážel autobusem, abych se dostal na oblastní kolo do Sedlčan včas. Loňský zážitek hlavního koordinátora projektu Romana Cholasty mě vyděsil natolik, že jsem dopravu nechtěl v žádném případě podcenit.Už po cestě jsem rozpoznal pIšQworkářské týmy v autobuse, jak se věnují focení kamarádek a vyprávění včerejších zážitků, stejně jako rozebírání taktiky a přípravě na četná nadcházející klání. Ani mě to nepřekvapovalo, loni se vítězové ze Sedlčanského oblastního turnaje dostali až do CRF v Brně.
I přes fakt, že letošní rekord z Karlových Varů už asi nikdo nepřekoná, na dnešním turnaji se sešlo celkem 18 týmů, což jen dokazuje, jak jsou pIšQworky prestižní a mezi místními oblíbená akce.
Ve skupinách se bojovalo opravdu tvrdě, pouze dva ze čtyř nebo pěti mohli postoupit dál do KO pavouka. Jako obvykle se našlo i pár vyrovnaných dvojic, u jedné byla hra velmi pěkně rozehrána, ale útočící hráčka si nevěděla rady. Po časovém limitu se několik pozorujících přelo, jestli měl křížek jasnou výhru, tak jsem radši arch uschoval pro pozdější analýzu. Tato remíza rozhodla o postupu domácího týmu SiKu na úkor týmu GyBoNi z Gymnázia Benešov.
Jako další se tam porobojovali týmy SPŠ PB, ISšáci, Epic Fail, Enigma či No. 1. Mezi nejlepší se poté zařadily SiKu, Enigma, No. 1 a SPŠ PB, a začalo přituhovat. Kdo nepostoupí do krajského kola? Jeden ze čtyř skončí v pIšQworkách 2010 jako všechny osatní týmy a zahraje si s námi zase až za rok (kromě maturantů a možná i ti). V takovýchto vypjatých chvílích se naplno projeví zkušenosti každého hráče a možná právě to rozhodlo o postupu těch, kteří minulý rok postoupili do krajského kola. Ve finále se tedy utkala průmyslovka a SiKu. Mezi těmi byla od počátku dne cítit menší rivalita právě kvůli společným, rok starým, zážitkům. V zajímavém finále se tedy radovali studenti Střední průmyslové školy Příbram.
Zajímavou tečkou za celou akcí byl boj o třetí místo. V tom se Enigma nechtěla nechat porazit od týmu No. 1, a tak rozhodoval nejprve první, a poté i druhý rozstřel. V prvním duelu se hráči nedokázali překonat, čekalo se tedy celých 20 minut na remízu. Mezitím jsem tedy vytáhl arch s nerozhodným výsledkem a Martin Muzika ji podrobil analýze. Nakonec vítězoslavně prohlásil: "Jestli tam nemám chybu, tak je to jistá výhra." Je však jen zatěžko spekulovat, jak by hra vypadala, kdyby ji soutěžící mohli hrát místo 20 minut například hodinu. Není přeci žádným tajemstvím, že se občas stane, že hráč nevidí nějakou výhodu a všichni kolem něj se drží zuby nehty, aby mu to nedali najevo. Vraťme se však k rozstřelu o třetí místo. Nedlouho po prvním remízovém duelu, v druhém již relativně rychle vyhrál zástupce týmu Enigma, a ti se tak mohou radovat z postupu do Krajského Turnaje na gymnáziu Open Gate.
1. místo: SPŠ PB (Střední Průmyslová Škola Příbram) - Dominik Fabián, Jan Kratochvíl, Jáchym Veverka, Martin Muzika, David Turický
2. místo: SiKu (GOA Sedlčany) - Jiří Kratochvíl, Karolína Stejskalová, Zlata Neužilová, Veronika Matějková
3. místo: Enigma (Gymnázium pod Svatou Horou) - Jan Brindza, Petra Dědinová, Jan Kratochvíl, Vít Nusl, Jan Cvačka
Fotogalerie zde
2. místo SiKi (Gymnázium a SOŠ ekonomická, Sedlčany) ve složení:
3. místo ENIGMA (Detašované pracoviště Gymnázia Legionářů, Příbram) ve složení: Jan Brindza, Bohumil Blecha, Petra Dědinová, Jan Kratochvíl, Vít Nusl