Druhá polovina turnajů za námi, krajská kola následují

26.11.2009 | Roman Cholasta | Soutěžní kola

První půlky všech oblastních turnajů jsme zvládli za jeden týden, ta druhá se již vlekla trochu déle, především díky státnímu svátku 17.11., který byl odpočinkem jak pro hráče, tak pro organizátory. 

V pondělí 16.11. měla spousta škol prázdniny, přesto se však podařilo uspořádat čtyři turnaje, z toho dva v Praze. Na jeden z nich, Gymnázium Jiřího Gutha-Jarkovského, shodou okolností pořadatele i krajského kola, bohužel nedorazila krabice s materiály, a proto musel být turnaj zorganizován velmi improvizovaně. Archy a centropeny měli organizátoři za SCG naštěstí v zásobě, horší to bylo s dalšími materiály. Vše bude zažehnáno na krajském kole, kde první tři místa, která i postoupila, dostanou vše, co si zaslouží.
Na Gymnáziu Globe s.r.o. se také válčilo a dokonce nejen umem v piškvorkách, ale i tělem! Jeden z účastníků se totiž cítil handicapován kvůli přednostem (jeho slovy "moc velký kozy") své soupeřky, které mu bránily v kvalitní koncentraci.
Druhý turnaj v Praze zaznamenal další, ale již poslední, debut v organizátorství. Jeden z posledních přírůstků do týmu SCG, Mirka Konečná, zvládla organizaci bravurně a patří jí minimálně potlesk.

Společné foto účastníků turnaje na Gymnáziu Jiřího Gutha-Jarkovského

Dalším hrací den následoval až o dva dny později, kdy bylo již turnajů více.
V středa 18.11. na Česko-anglické gymnázium v Hradci Králové dorazilo celých šest týmů a podpořit je přišel i pan primátor Otakar Divíšek, který zahrál "showmatch" s paní profesorkou Vitvarovou, kterou, jako správný gentleman, nechal vyhrát.
V Mostě se soupeřilo na Podkrušnohorském gymnáziu, kde nakonec domácí rozdrtili konkurenci a obsadili první tři, tedy diplomové, pozice. Do krajského kola však mohli postoupit jen dva. Původně se však téměř ani nesešli, ještě o půl deváté týmy nebyly kompletní. Děkovat mohou snad jen moderní době, ve které existují mobilní telefony.
I v Podbořanech se soutěžilo a přišel i pan starosta. Bohužel se mu nepodařilo vyhrát žádný z duelů, který se studenty a profesory hrál. Alespoň motivace pro něj, aby trochu více trénoval, třeba to příští rok studentům oplatí!

I pan primátor si našel čas na pIšQworky!

Čtvrtek 19.11. by se normálním lidem mohl jevit jako standardní den, ovšem studenti ve Svitavách, Karlových Varech, Zlíně, Českých Budějovic a Rakovníku by asi nesouhlasili. Všude se bojovalo o postupy do krajských kol. Jen ti nejlepších však mohli zvítězit.

Napínavá a dlouhá hra na oblastním turnaji v Rakovníku

Pátek 20.11. nebyl výjimkou, i tento den se soutěžilo. Například v Jindřichově Hradci si ze tří postupových pozic uzmuly rovnou dvě týmy gymnázia v Dačicích.
Tento den byl i posledním turnajovým dnem pro Jihomoravský kraj, v Boskovicích se konal poslední oblastní turnaj a následuje již jen krajské kolo v Břeclavi.
V Ústí nad Orlicí probíhal asi nejdramatičtější turnaj celého kraje, duely o dvaceti minutách nebyly výjimkou, a tak atmosféra nebyla zrovna uvolněná. Studenti však měli možnost si v domově dětí a mládeže, kde se turnaj konal, využít lezecké stěny a odreagovat se tak.
Na Obchodní akademii v Hořicích se turnaj konal v jídelně a dokonce se tak protáhl, že jsme byli vystrnaděni běžnými strávníky do jiné učebny, kde se dohrálo finále.

Tým ze SPŠ Jedovnice dorazil na OT do Boskovic s týmovými tričky. Skončili na třetím místě.

Víkend volna byl následován pondělím 23.11.,kdy se střetli studenti z Prahy na Gymnáziu Jana Nerudy, kde se z osmnácti týmu vyjasnilo pět postupujících do krajského kola. Ve vítězném týmu "Dreamteam" se dokonce nacházela i účastnice loňského celorepublikového finále, která přispěla svými zkušenostmi celému týmu.
Ve Žďáru nad Sázavou zvítězil tým Ani za prase, jehož kapitán Martin Sýkora se vyjádřil dost jasně: "Nejtěžší pro nás bylo infarktové finále, ale nakonec jsme to zvládli. Ani za prase jsme si nenechali ujít výhru".
Na pardubické gymnázium se na turnaj přišla i podívat paní starostka Padubic 1, která sehrála utkání s paní ředitelkou. Bylo vidět, že povinnosti paní starostky jí brání v tréninku, a tak se jí nepodařilo zvítězit.

Turnaje navštěvují i mladé dívky. pIšQworky mají rádi prostě všichni!

V úterý 24.11. se soutěžilo i v Praze, na Gymnáziu Budějovická, kam se přišel i podívat pan starosta. Rekord v rychlosti turnaje byl pravděpodobně pokořen v Jablonci nad Nisou,kde byly skupiny odehrané již v 10.30.
V Sedlčanech se sešlo celých třináct týmů, z nichž jeden, shodou náhod domácí, měl již zkušenosti z loňského finále. Dříve Bloodlust, dnes The End of all Hope, byl jasným favoritem a zvítězil v celém turnaji. Zastavit se je téměř podařilo v semifinále, kde se postavili proti Průmyslovce Příbram, se kterou těsně vyhráli, ačkoliv tento tým hrál pouze ve čtyřech. Nakonec se podařilo i Průmyslovce uzmout třetí místo a postoupit tak do krajského kola.

Když nejsou stoly, musí se holt trénovat jinde. Foto je z oblastního turnaje v Sedlčanech.

Středa 25.11. byla ve znamení dohrání veškerých turnajů (až na jeden poslední ve Frýdku-Místku). Šumperk, Havlíčkův Brod, Šumperk, Náchod i České Budějovice zažily své oblastní kolo. Turnaj v Písku se bohužel kvůli karanténě v pořadatelské škole musel zrušit, týmy byly přesunuty do Českých Budějovic.

Obvykle neoblíbená školní tabule nyní posloužila mnohem příjemnějšímu účelu.

A to je konec, přátelé.  Dnes nás čeká již poslední turnaj ve Frýdku-Místku a poté již jen krajská kola. Kdo bude ten nejlepší? Kdo postoupí do celorepublikového finále? A co na to bratrstvo kočičí pracky? A co Jan Tleskač?