pIšQworky zaujaly média

05.11.2008 | Richard Malovič | Ostatní

Je libo video, sloupek či snad fotky? Kolečka a křížky vzbudily pozornost. Do dnešního dne evidujeme na 115 článků, které se nějakým způsobem zabývají soutěží pIšQworky. Zkřížení mutanti a voteklé nuly se dokonce objevili i na titulních stranách některých deníků!

Jednoznačně největší zájem, vzhledem k lokálnosti turnajů, vzbudily pIšQworkové akce u redakcí deníků VLTAVA-LABE-PRESS, charakteristických svým modrým designem „Deník“. Za zmínku ale stojí také publikace v MF DNES, deníku Blesk či vysílání v Českém rozhlase Karlovy Vary a Brno. Uvidíme jak tomu bude v krajských kolech a republikovém finále.

Když zadáme dotaz „pIšQworky“ do internetového vyhledávače Google, předloží nám úctyhodných 6513 nalezených stránek. O soutěži se píše na školních, městských, krajských, zábavných, ale i skautských webech, své místo si pišqworky našly také v blozích, a to i učitelů. Google nabízí např. paní učitelku Mgr. Velflovou a její blog (náhled).

 

pic. 1

Petra Šavelku zaskočila redakce Rychnovského deníku hned v samotném úvodu turnaje, a tak mohli čtenáři a diváci vidět doslova instruktážní video. Petr naživo vysvětluje jak celá soutěž funguje, jaká má pravidla nebo upozorní na speciální bitevní arénu z díly PAPÍREN BRNO. S videokamerou zůstaly redakce v Královehradeckém kraji pilné a kameraman navštívil i oblastní kolo v Náchodě.

pic. 2


Filmové pásmo je možné zhlédnout také z Berounska (video), Chebska (video) nebo Znojemska (video). Jsou to videa tak jak je známe z CNN či EuroNews – tzv. „bez komentáře“.

 

 

pic X.

“Líbí se mi, že jsou družstva věkově namíchaná. Pozitivní je, že si vítězové ze školního kola jednotlivců utvořili pětičlenná družstva sami. Tahle hra totiž vůbec nesouvisí s věkem. Pozitivní je, že se studenti pobaví, navzájem poznají, že starší komunikují s mladšími a mohou rovnocenně uspět. To se často nestává,“ řekla učitelka trutnovského gymnázia Iveta Fišerová.


 

pIšQworky na titulní stránce novin? Za výlohou trafik a prosklených stojanů v nákupních centrech či nádražích? To je realita Jindřichohradecka (náhled), Rychnovska (náhled), Tachovska (náhled) nebo třeba výše zmíněných Krkonoš.

 

 

 


pic XI.

“Braň se, voteklá nulo!“ hřímá křížek na kolečko. „Sejmu tě, zkříženej mutante!“ oplácí stejnou mincí kroužek svému odvěkému nepříteli. Že tomuto rozhovoru nerozumíte? To nevadí – ono totiž ve skutečnosti k němu ani nedošlo. To jen v duchu se včera dopoledne na Jiráskově gymnáziu v Náchodě konalo oblastní kolo turnaje středních škol v piškvorkách – pIšQworky.


pic XII.

“Když jsme hráli to školní kolo, bylo to lehké. Teď už to taková sranda není,“ připustila studentka novojičínského gymnázia. Těžší než samotná hra se může zdát výběr symbolů. „Já si beru vždycky křížky, přinášejí mi štěstí,“ řekla studentka Mendelovy střední školy. A není vůbec jediná. Potvrzují to také výsledky ankety na webových stránkách tohoto turnaje www.pisqworky.cz.

Pic XIII.

 



V článcích se vyjadřují jak organizátoři, tak učitelé a soutěžící. Občas si posteskne i sám redaktor, že za jeho mládí v podobné akci soutěžit nemohl. Jako třeba ve Znojemské deníku a jeho sloupku Dobré ráno .


 

Mějte se na pozoru, třeba právě příští rozhovor bude s Vámi a užijete si tak svou chvilku slávy!