Mezi organizátory turnajů jsou i vaši spolužáci
Jako v minulých letech i teď školíme nové oblastní koordinátory. Jak takové školení probíhá a k čemu je vlastně dobré?
Kdo jsou OKčka
pIšQworky jsou zejména soutěží pro středoškoláky. Proč jim tedy nesvěřit i část organizace? Oblastní koordinátoři, neboli OKčka, jsou nadšení středoškoláci, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu a vypomoci krajským koordinátorům, kteří mají svoje ruce plné práce. Dostat se do jejich řad není vůbec těžké – stačí jenom dát kontakt svému učiteli ve škole, který jej předá nám, a dál už přebírají velení jednotliví krajští organizátoři.
Schopnosti dobré nejen na turnaj
Krajští koordinátoři se se studenty domluví na školení, během kterého jim jsou předány informace a znalosti zkušených koordinátorů. O tom, jak organizovat, jaké problémy mohou nastat, jak se problémům vyhýbat a na co si dávat pozor, případně co taková organizace obnáší a s čím je nutné počítat. „Student Cyber Games klade velký důraz na rozvoj schopností všech, kteří s námi spolupracují. Proto na každém turnaji nám pomáhají i studenti z pořadatelské školy,“ říká vedoucí soutěže Marek Palička. „Tito organizátoři tento týden procházejí atraktivním školením, během něhož se naučí turnaje organizovat a dozví se bližší informace o pIšQworkách. Díky školení budou dokonce schopni zorganizovat kvalitně i školní kola na jejich školách,“ dodává Marek Palička.
Tyto schopnosti studenti potom dokážou zúročit nejen při pořádání turnajů. Zkušenosti, které během toho získají, se jim budou hodit jak na vysoké škole, tak i v zaměstnání, kde se často klade důraz na schopnosti poradit si v podobných situacích. Navíc každý během organizování má možnost poznat nové lidi a kamarády.
A co vy? Nechtěli byste také zkusit stát se organizátorem nebo se jinak zapojit na vytváření pIšQworkového mistrovství. Napište nám na mail info@scg.cz