Školní kola můžete hrát s oficiálními archy a linery

07.10.2010 | Pavel Šíma | Organizace

Budete na svojí škole pořádat školní kolo? Numusíte hrát na papírech vytržených ze sešitu a s okousanými tužkami. Napište nám o archy a linery a my vám je zdarma pošleme.

 

Pro školní kolo skutečně můžete získat oficiální piškvorkové archy a linery (jak vypadají můžete vidět na obrázku). Že je to úplně snadné, potvrzuje i vedoucí projektu Roman Cholasta. „Máme nějaké linery a herní archy vyhrazené právě pro školní kola a chceme, aby studenti měli možnost si na nich zahrát už před oblastními turnaji. Zažádat je úplně jednoduché, stačí zajít za pedagogem, který má pIšQworky na starosti a ten na stránkách http://www.pisqworky.cz/kontakt vyhledá příslušného krajského koordinátora,“ řekl.

 

Když najdete svého krajského koordinátora, stačí mu poslat mail s prosbou o zaslání archů a linerů. Nutné je však uvést předpokládaný počet hráčů a adresu školy, kam máme balík poslat.

 

Je ale potřeba mail zaslat s dostatečným předstihem nejpozději do 18. října. Poslání balíku trvá okolo čtyř dní, tak je potřeba mít to na paměti,“ dodal Cholasta.

Bezplatné poslání herního balíku na školní turnaje má jen jednu podmínku - na oplátku žádáme vaše fotky a krátký report z turnaje.

 

Na úplný konec ještě pár rad jak se vypořádat s organizací školního kola. Turnaj může vypadat třeba takhle:

  • hráče vhodně rozlosujeme do skupin (např. na papír napíšeme jména a postupně přiřazujeme losováním ke skupinám) a poté započneme samotný turnaj. Nejlépe umístění hráči ve skupinách postoupí do play-off (při 1 skupině 4, při 2 skupinách 8, při 4 skupinách 8, při 8 skupinách 16, při 16 skupinách 16 atd.), kde se již hraje vyřazovacím způsobem (hráč, který prohrává, vypadává z turnaje)

  • hráči, kteří prohrají v semifinále, hrají ještě o 3. místo. Hráč, který zvítězí ve finále, se stává i vítězem celého turnaje

  • pokud počet hráčů překročí demonstrovaný počet, použije se analogicky systém pro 16 hráčů, čili dále pro 32, 64, 128 hráčů. Důležité je, aby vždy počet postupujících do pavouka byl podle počtu skupin 4, 8, 16, 32, 64 nebo 128 atd.

Další rady, tipy a triky najdete na http://pisqworky.cz/skolni-tutorial.

Zkřižte pera!