Kdo je kdo v pIšQworkách 2009

20.10.2009 | Iva Turnhoferová | Interview

Představovali jste si někdy, jací jsou vlastně ti, co dbají, aby všichni dodržovali pravidla, mají moc všechny vyloučit a hlavně všechno zorganizují? Pokud ano, pak tady máte možnost si ověřit, zda jste je odhadli správně. Seriál začíná koordinátorem pro Zlínský a Moravskoslezský kraj, Onřejem Fialou. V poslední době se proslavil zejména získáním záštity hejtmana Zlínského kraje.

 

Jméno: Ondřej „H.u.n.t.e.r“ Fiala
Věk: 20
Škola: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta Managementu a Ekonomiky

Nejoblíbenější
Činnost: Sem bych měl vyplnit spolupráci s SCG, že? :-) Jinak nejraději trávím čas se svou přítelkyní.
Kniha: Mno:) já knihy moc nečtu, ale když už něco čtu, tak jsou to studijní materiály:)
Písnička: Mám rád vše dobré:)
Film: Teď přesně nevím, ale asi to bude Thank you for smoking.
Vtip: Mám rád všechny kvalitní vtipy :)

 
Jak jsi se dostal ke spolupráci s SCG?
Nejprve jsem se účastnil jednoho z turnajů (StarCraft), později mě oslovil Ondra Cikánek, jestli bych se nechtěl zapojit do týmu a stát se KK-čkem :). Řekl jsem si: „Proč ne?“, a tak jsem tu :)

A proč se pořádání soutěží vůbec věnuješ? Nebylo by přece jen jednodušší chatovat na facebooku a dělat milion jiných věcí než je organizování soutěží?
Docela mě to baví a určitě to beru jako investici do budoucna. Nepochybně bych si zvolil užitečnou činnost, než se flákat někde na facebooku.

Došlo někdy k momentu, kdy sis myslel, že s pišqworkama praštíš?
Stalo se mi párkrát, že jsem měl slabou chvilku. Ovšem ty jsou již pryč, tak je to opět v pohodě :).

Máš nějaké plány do budoucna?
Ano :) např. dále spolupracovat s SCG a být skvělým členem týmu. Musím na sobě ještě hodně pracovat.

Zůstaneme ještě chvíli u tvých plánů a přání. Kdybych ti teď měla splnit přání, co by to bylo?
Mým přáním je, abych mohl téměř všechny turnaje v mých krajích organizovat sám, bohužel mi to školní povinnost nedovoluje.

Chtěl by ses zase vrátit na střední?
Bohužel střední pro mě byla „flákárna“, tak jsem rád, že už je to pryč. Na druhou stranu to byla bezstarostná léta, člověk si na ně vždy vzpomene :). Ale nemůžeme žít v bezstarostných iluzích. Jsem rád, že jsem vysokoškolák a že něco užitečného dělám.

A teď otázka, která zajímá každého středoškoláka. Kolik jsi za svoji středoškolskou kariéru dostal napomenutí a jaký je tvůj názor na školní rajskou?
Na střední jsem byl hodnej :). Obědy jsme měli nejlepší v okolí, tak se to dalo jíst :) Rajská nebyla nejhorší.

Děláš organizátora pro piškovorkářskou soutěž. Jak sám jsi na tom s piškvorkama?
Velice rád si piškvorky zahraju, protože je to pro mě velmi zajímavá hra, která mě baví. A platí pro ni takové rčení: „Easy to learn, hard to master.“

Co ti dalo v souvislosti se soutěží zatím nejvíc zabrat a co tě naopak nejvíc potěšilo?
Tak nejvíce zabrat mi dalo upravovat a aktualizovat databáze škol, přesvědčovat školy o eliminaci chyb z loňska (bývalá KK-čka bych chvílemi rozkrájel), nekonečné volání do škol taky není nejúžasnější. Na druhou stranu mě dokáže velmi potěšit povedená organizace, spokojenou jak účastníků, tak i organizátorů. Zkrátka když se věc podaří, tak to člověku vždy udělá radost:).

Díky moc za rozhovor
Nemáš zač :)


Ondřej patří mezi nejzkušenější členy organizačního týmu. Jako jeden z mála je známý tím, že si potrpí na powerpointovou prezentaci před turnajem, aby tak byly jeho vysvětlivky co nejlépe pochopitelné. Poskytl rozhovor jako první a už teď se můžeme těšit na další organizátory. Postupně představíme celý tým organizátorů "v terénu", ty které budou soutěžící potkávat nejvíce, na samotných turnajích.