Paparény a linery Centropen již na školních kolech

12.10.2009 | Richard Malovič | Cover story

Ve spolupráci s partnery soutěže - společnostmi PAPÍRNY BRNO a Centropen jsme pro Vás pro letošní rok připravili překvapení - pro zájemce oficiální archy a linery Centropen již od školního kola! Pro ty z Vás, kteří se tak rozhodnou týmy nominovat školním kolem čeká zajímavé zpestření. Jak správně vybrat školní tým a je školní kolo nutné? Jak vypadají symboly letošní soutěže? Čtěte dále.

Spolu se startem akce pIšQworky 2009 vás jistě napadá, jak vybrat týmy, které budou vaši školu reprezentovat na oblastních turnajích a v případě úspěchu i na vyšších úrovních. Následující text by vám měl pomoci získat představu o tom, jak nejlépe nominovat týmy.

První volba - Kdo dřív přijde, ten dřív...
Prvním a nejjednoduším způsobem je nechat výběr týmů na studentech. Pokud se přihlásí pouze 15 studentů, jednoduše vytvoří 3 týmy, které se bez problémů mohou zúčastnit oblastního kola.

Druhá volba - Vyvolení
Druhým způsobem je nominace na základě rozhodnutí učitele. Ten může sám určit podle svého soudu, kdo bude vhodným reprezentantem.

Třetí volba - Školní kolo
Třetím a také nejspravedlivějším způsobem je uspořádat školní turnaj. Na rozdíl od ostatních turnajových úrovní mohou na školním turnaji  soutěžit i jednotlivci, nikoliv pouze týmy. Pro nejkvalitnější reprezentaci je nejvhodnější uspořádat právě turnaj jednotlivců, z nichž ti nejlepší utvoří 3 týmy, které budou reprezentovat školu na oblastním kole. Uspořádání turnaje je velmi jednoduché.

Pokud máte jakékoliv dotazy k organizaci školního kola, nebojte se kontaktovat svého krajského koordinátora v sekci kontakty, je tu právě pro vás. Během samotné soutěže můžete použít naše pravidla nebo se jimi inspirovat. Najdete je zde. Více podrobností k výběru týmu v sekci propozice.

 

Podpora školních kol

Díky štědrosti společností PAPÍRNY BRNO a.s. a Centropen a.s. nejenže letos budeme hrát opět oblastní kola na speciálních herních arších a nově i s na míru vyrobenými psacími potřebami - pro zájemce jsou k dispozici již od školních kol! Zájemci o dodání potřebného počtu linerů Centropen, herních archů a diplomů, pište na info@scg.cz. Uveďte, prosím, svoji školu, jméno, na které je zásilku potřeba dodat, datum školního kola a předpokládaný počet účastníků.

Symboly soutěže pIšQworky
Ve spolupráci s výrobními odděleními dodavatelů, kteří na míru dodávají herní prvky pro soutěž pIšQworky připravujeme zajímavosti z výroby v továrně. Už dnes se ale můžete podívat, alespoň v elektronické podobě, na unikátní Paparénu a liner Centropen.

PAPÍRNY BRNO, česká špička ve výrobě školních sešitů, má blízko ke studentům, proto je ideálním dodavatelem herního archu. Spojením PAPÍREN BRNO a pIšQworek vznikla unikátní Paparéna.

Centropen je symbolem psacích potřeb v České republice. Kvalitní provedení neustále rozšiřovaného sortimentu, řešení na míru a dlouholeté zkušenosti na poli psacích potřeb jsou vlastnosti důležité také pro pIšQworkáře. Vždyť napsat správně a pohodlně křížek či kolečko je to nejdůležitější v celé soutěži! Pro pIšQworky byl speciálně upraven jeden ze série tzv. linerů - Handwriter 2551 (jeho vlastnosti si můžete prohlédnout přímo v popisu výrobce). Ať vám to s Linerem Centropen jenom sviští!