Děčínská SPŠ stavební hostila další turnaj ze serie OT pišqworky!

05.11.2008 | Gabriel Wilda | Soutěžní kola

Děčín, 5. 11. 2008 - Střední průmyslová škola stavební v Děčíně dnes zažila jaké to je, ocitnout se v zajetí koleček a křížků. Výše jmenovaná škola hostila předposlední ze série oblastních turnajů v piškvorkách, které vyvrcholí 7. listopadu v Mostě. Na klání se celkem dostavilo 11 týmů, a tak bylo o zábavu postaráno a přihlížející se měli na co dívat.

Jako obvykle byly týmy rozřazeny do skupin, tentokrát do tří (jedné po třech soutěžících týmech a dvou po čtyřech). V půl deváté ráno vše vypuklo a již po hodině bylo zřejmé, že soutěžící berou vše vážně a s plným nasazením bojovali o každý cenný bod. Atmosféra byla celkově skvělá a tak se turnaj nesl v tom správném bitevním duchu, kdy si týmy "válečně" radily a snažily se najít nejlepší taktiku na svého soupeře.
Díky lichému počtu účastníků a postupovému klíči postupoval ze skupiny A a B pouze jeden tým. Skupinu D tvořily týmy, které se umístily na druhém místě ve skupině „B“ a „A“ a vítěz skupiny „C“. Z takto vytvořené skupiny postupovaly dva týmy, které se v semifinále utkaly s výherci skupin A a B a tak semifinále vypadalo následovně:
Čabajky (OA Rumburk) se v semifinálovém zápasy utkaly s pěticí z OA v Děčíně, na turnaji vystupujících pod jménem Obchodka DC. Celý zápas se nesl v duchu fair play a za absolutního ticha byla slyšet pouze pera soutěžících. Dramatický zápas plný chvilek napětí a zvratů nakonec vyústil v remízu, a tak si kapitáni museli zvolit nejlepšího hráče a nechat osud svého týmu v jeho rukou. První duel vyhrál zástupce OA Děčín Jakub Jánský, a tak se zástupce z Rumburka Petr Le Hang Nam dostal ještě pod větší tlak a věděl, že vše záleží jen na něm. Nakonec se ukázala převaha Jakuba Stránského a z vítězství mohli radovat zástupci OA Děčín.
V druhém semifinále proti sobě nastoupily celky gymnázia Děčín a SPŠ DC, tento zápas proběhl bez jakýchkoli prodlev, a tak již během dvaceti minut byl znám vítěz, jímž se stali borci z Gymnázia Děčín, kteří nedali soupeři moc šancí, když vyhráli s celkovým skórem 8:3.
Již v poledne byly známy týmy postupující do finále a družstva, která se utkají o třetí místo.
Ve finále si lépe vedl celek z Gymnázia Děčín a zaslouženě si tak odnesl pohár pro vítěze a lístek na krajské finále v Ústí nad Labem. Jako druhá tedy skončila pětice z EOA Děčín (Evropská obchodní akademie).
Boj o třetí místo byl již od počátku velice vyrovnaný, nicméně se nakonec podařilo nejtěsnějším rozdílem vyhrát týmu z OA Rumburk, čímž si také zajistili postupku na krajské finále.
Celkové pořadí:

1. Gymnázium Děčín
2. Evropská Obchodní akademie Děčín
3. OA Rumburk

Vítězům gratulujeme a poražení nezoufejte, určite se znovu shledáme například již na příští akci pořádané občanským sdružením SCG.