Zuřivý boj piškvorkářů v Šumperku

05.11.2008 | Ondřej Fiala | Soutěžní kola

Šumperk, 5. 11. 2008 - Dnes se v DDM Vile Doris v Šumperku odehrálo oblastní kolo turnaje v pIšQworkách. Celkem se jej zúčastnily 4 týmy: 1 ze Šumperka, 1 z Uničova a 2 z Jeseníku. Za Šumperk bojoval tým No Name XO, proti nim se postavily 2 týmy z HŠVP Jeseník, jmenovitě týmy Jesenick a Piškvoráci a bojovat o vítězství také přijel tým z SOŠ Uničov Růžovka.

pic. 1Ve skupině proběhly jak vyrovnané, tak i jednoznačné boje, ovšem skupinu vyhráli hráči ze Šumperka a pro své soupeře z Jeseníku a Uničova nechali ostatní příčky. Stojí za zmínku, že vítěz skupiny - tým No Name XO podlehl poslednímu týmu ve skupině - týmu Růžovka. Tyto 2 týmy se hned poté střetly i v semifinále, kde tým No Name XO tvrdě oplatil týmu Růžovka porážku ze skupiny. Ve finále se nakonec utkaly týmy Jeseníku a domácího Šumperka. Za prvně jmenované nastoupil odhodlaně tým Jesenick a za Šumperk zasedl k bojovým arénám tým No Name XO. Celý finálový zápas byl velice napjatý, výsledky se rýsovaly velmi vyrovnaně. Rozhodovalo se tak až v poslední partii, kde Tomáš Kalužík z týmu No Name XO potvrdil svou roli favorita, jelikož za celý turnaj neztratil jediný bod, a stal se tak nejlepším hráčem celého turnaje. Díky němu vyhrál finále tým No Name XO nad týmem Jesenick v poměru 12:8.

Vítězům gratulujeme a těšíme se na ně na krajském kole, které se uskuteční již v pondělí 10. listopadu.

 

Medailové umístění týmů:

1. místo – No Name XO (SOŠ a SOU Šumperk) – Michal Závodný, Tomáš Kalužík, Milan Gallo, Martin Kašpar, Barnabáš Sándor

2. místo – Jesenick (HŠVP Jeseník) – Kristýna Maulerová, Renata Zychová, Tomáš Kemel, Aleš Salva, Hana Loutocká

3. místo – Růžovka (SOU a SOŠ Uničov) – Alexandr Dobeš, Petr Plhák, Ladislav Nétek, Jiří Vachutka, Jaromír Hublar 

 

Hlavním organizátorem soutěžního klání bylo občanské sdružení Student Cyber Games, které vniklo v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo především organizací středoškolských her v počítačové hře Starcraft: Broodwar.  

 

Galerie:

http://pisqworky.cz/galerie/view/id/93

 

XO