Havířov byl svědkem napínavého piškvorkového souboje

04.11.2008 | Jan Kaucký | Soutěžní kola

Havířov, 4. 11. 2008 - Dnes se konal další ze série turnajů pIšQworky 2008. Tentokrát svedli studenti urputný boj v oblastním kole v Havířově.

pic. 1Dnes se na Soukromém gymnáziu a střední zdravotnické škole v Havířově utkali studenti o jedno postupové místo do krajského turnaje. Souboje se zúčastnilo 6 týmů ze tří škol z Havířova. Týmy byly rozděleny do 2 skupin, ve kterých odehrál každý tým dva zápasy. Čtyři nejúspěšnější týmy postoupily do vyřazovací části a utkaly se o diplomy za první tři místa, pohár a postupové místo do krajského turnaje pro vítěze.

Napínavý souboj o třetí místo svedl po předchozím remízovém průběhu zápasu Patrik Vidlář z týmu Homoklády s Michaelou Lucákovou z týmu Kameňáci. Patrik Vidlář byl nakonec úspěšnější a vybojoval bronz pro svůj tým. Ještě napínavější byl zápas finálový. Po další remíze se v rozhodujícím finálovém souboji utkal Kamil Árvay z OXO teamu ze SPŠ stavební Havířov a Adam Forgač z týmu Zuchachlupy, rovněž ze SPŠ stavební. Šťastnějším byl v tomto duelu nakonec Kamil Árvay a jeho OXO team tak zaslouženě posupuje do krajského kola.

Pořadí:

1. místo: OXO team - Kamil Árvay, Michal Doupovec, Matouš Károlyi, Jan Probosz, Michal Baran - SPŠ stavební Havířov

2. místo: Zuchachlupy - Adam Forgač, David Kopečný, Daniel Sedláček, Lukáš Valáše, Vojtěch Molenda- SPŠ stavební Havířov

3. místo: Homoklády - Tomáš Hrdlička, Roman Poncza, Michal Dobrý, Robert Foldyna, Patrik Vidlář - Soukromé gymnázium a střední zdravotnická škola Havířov

Celý turnaj proběhl bez komplikací a v rámci duchu "fair play" pod vedením pořadatelů z občanského sdružení Student Cyber Games.

Kompletní výsledky turnaje jsou dostupné na www.pisqworky.cz  

Občanské sdružení Student Cyber Games bylo založeno v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo především organizací středoškolských her v počítačové hře Starcraft: Broodwar. Dnes v rámci SCG spolupracuje několik desítek studentů z celé České republiky pod vedením výkonného výboru sídlícího v Brně.

 

Galerie:

http://pisqworky.cz/galerie/view/id/103

 

XO