Olomouc byla zasněžena kolečky a křížky

03.12.2010 | Ondřej Fiala | Soutěžní kola

Dnes se na Obchodní Akademii Olomouc odehrálo krajské kolo v piškvorkách, kde týmy z celého kraje změřily své síly v boji o postup do celorepublikového kola v Brně. Jak to celé vlastně probíhalo?

Všichni účastníci se sešli v aule pořadatelské školy, kde proběhlo zahájení a rozlosování do jednotlivých skupin. Na turnaj se sešlo
celkem 16 týmů, které byly nalosovány do 4 skupin po čtyřech. Z těchto skupin mohly postoupit pouze 2 týmy do vyřazovací části turnaje. Jak probíhaly jednotlivé zápasy, tak se nám začli rýsovat někteří favorité. Svou skupinu bezkonkurenčně vyhrál tým Dočistové, který postupoval ze skupiny se skórem 56:4 a pro ostatní soutěžící to tak byl soupeř, kterého by velice neradi potkali dřív jak ve finále. Některé zápasy byly rychlou záležitostí, v jiných se naplno využívalo časového limitu. Bojovalo se však do posledního křížku a kolečka a každý chtěl urvat body pro svůj tým. Jak se dohrály skupiny, po krátké pauze se pokračovalo do play-off. Zde Dočistové potvrdili svou roli favorita a nekompromisně smetli své soupeře bez ztráty jediného bodu. V dolní části pavouka se prokousával tým Křižáci, který se nakonec probojoval až do finále, kde na něj čekal tým Dočistů. Boj o první místo byl jednoznačný. Dočistové ukázali, že do celorepublikového finále patří a zdolali svého soupeře. Boj o 3. místo svedly týmy Bylo nás šest a Tým 1, kde zvítěžil první jmenovaný. A na závěr vzkaz pro všechny účastníky celorepublikového finále. Dočistové týmům vzkazují: "Letos vyhrajeme". Po loňském 3. místu míří přímo za titulem. Podaří se jim ho získat?

Pořadí:

1. místo - Dočistové - Gymnázium Uničov - Petr Melicherík, Tuan Minh Nguyen, Zdeněk Studený, Petr Velinský, Jaroslav Bartuněk
2. místo - Křižáci - Střední průmyslová škola Přerov - Martin Škop, Tomáš Teplý, Jan Odstrčil, Michael Zawadski, Štěpán Herzinger
3. místo - Bylo nás šest - Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov - Milan Rybařík, Jakub Melka, Lukáš Vrcha, Jan Hájek, Michal Švec
4. místo - Tým 1 - Gymnázium Zábřeh - Lukáš Novák, Jan Sommer, Jakub Diblík, Martin Fišer, Petr Ohlídal

Vítězům gratulujeme a těším se na ně na celorepublikovém finále v Brně.

Fotogalerie zde

1. místo Dočistové (Gymnázium, Uničov) ve složení: Petr Melicherík, Nguyen Tuan Minh, Zdeněk Studený, Petr Velinský, Jaroslav Bartuněk
2. místo Křižáci (Střední průmyslová škola, Přerov) ve složení: Martin Škop, Tomáš Teplý, Jan Odstrčil, Michael Zawadski, Viktor Vaculík
3. místo Bylo nás šest (Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov) ve složení: Milan Rybařík, Jakub Melka, Lukáš Vrcha, Jan Hájek, Michal Švec