Piškvorky řádily i v okrese Česká Lípa

23.10.2008 | Irena Becková | Soutěžní kola

Česká Lípa, 23. 10. 2008 - Dnes proběhl na Gymnáziu Česká Lípa oblastní turnaj v piškvorkách pod záštitou občanského sdružení Student Cyber Games. Správu tohoto turnaje měli pevně v rukou studentky a zároveň členky tohoto sdružení- Irena Becková a Karin Dietiová. Do napínavého boje o postup do krajského kola (12. listopadu) se přihlásilo hned 9 soutěžních týmů z celého Českolipska.

pic. 1Bojovalo se dlouho a urputně, hlavně místní studenti Gymnázia Česká Lípa si každý tah důkladně promýšleli, což se jim nakonec i vyplatilo. Vítězem se stalo družstvo Gym 3 ve složení: (kapitán) Vojtěch Michal, Viktor Friš, Matěj Ondrušek, Matěj Samec a Jan Vakula (střídající Roberta Gotvalda). Na druhém místě se umístilo družstvo Gym 2: Marek Michl, Anna Samcová, Daniel Toms, Daniel Fejtek a Alena Stowasserová. Třetí místo si vydobyli studenti ze Střední průmyslové školy Česká Lípa: Prokop, Kristýna Merman, Linh Le Tuan, Mokrý, Martin Brotánek.
Všechny hry byly velmi vyrovnané a bojovalo se do posledního dechu. O to víc se tak všichni radovali ze získaných diplomů a trofeje za 1.místo. "Líbí se mi, že piškvorky může hrát každý a nepotřebuje k tomu žádný počítač…," pochvalovala si soutěžní disciplínu jedna ze studentek Střední průmyslové školy v České Lípě.
Všem soutěžícím děkujeme za účast a příjemnou herní atmosféru. Většina studentů byla velmi spokojena s průběhem turnaje.

Kompletní výsledky turnaje a fotografie jsou dostupné na http://www.pisqworky.cz/.1. místo Gymnázium Česká Lípa
Gym 3 ve složení: (kapitán) Vojtěch Michal, Viktor Friš, Matěj Ondrušek, Matěj Samec a Jan Vakula (střídající Roberta Gotvalda).

2. místo Gymnázium Česká Lípa
Gym 2: Marek Michl, Anna Samcová, Daniel Toms, Daniel Fejtek a Alena Stowasserová.

3. místo Střední průmyslová škola Česká Lípa
Le Tuan Linh, Miroslav Mokrý, Martin Brotánek, Kristina Merman, Karel Prokop

Občanské sdružení Student Cyber Games bylo založeno v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo především organizací středoškolských her v počítačové hře Starcraft: Broodwar. Dnes v rámci SCG spolupracuje několik desítek studentů z celé České republiky pod vedením výkonného výboru sídlícího v Brně.

 

Galerii najdete zde:

http://www.pisqworky.cz/galerie/view/id/39

 

 

XO