Hořice byly svědkem napínavé bitvy

23.10.2008 | Matěj Chmelík | Soutěžní kola

Hořice, 23. 10. 2008 -  V Hořicích se dnes na Obchodní akademii utkalo v rámci piškvorkového turnaje 5 týmů ze 3 škol (2 z Obchodní akademie Hořice, 2 z Masarykovy obchodní akademie Jičín a 1 ze Střední zemědělské školy Hořice). Bojovalo se o další dvě postupová místa do krajského finále, které nakonec obsadily celky  Military monkeys I.“ na prvním a „SZeŠ team“ na druhém místě.

Když jsem z počátku zamračeného rána dorazil na Obchodní akademii v Hořicích, oslnila mě perfektně připravená třída s notebookem a projektorem včetně šikovných pomocníků. Ti mi po celý turnaj velice dobře pomáhali a usnadňovali tak práci. Chtěl pic. 1bych tedy velmi poděkovat Lukáši Krejčímu a Josefu Novákovi za dobře odvedenou práci a samozřejmě velké díky patří také pořadatelské škole, která nám poskytla parádní zázemí pro uspořádání turnaje. I venku se nám udělalo krásně a tak jsme mohli turnaj bez problémů odstartovat. Týmy se rozlosovaly do jedné skupiny po pěti týmech, ze které pak postupovaly první 4 týmy do pavouka systémem 1.-4. a 2.-3. Průběh byl hladký a favority skupiny se zdály být dva celky z jičínské Masarykovy obchodní akademie „Military monkeys I. a II.“, které nakonec skutečně postoupily z prvních dvou míst. V semifinále se tedy proti sobě utkaly týmy „Military monkeys II". (Masarykova obchodní akademie Jičín) vs „SZeŠ team (Střední zemědělská škola Hořice) a Military monkeys I. (Masarykova obchodní akademie Jičín) vs Red Dwarf (Obchodní akademie Hořice). V prvním zápase byl úspěšnější celek „SZeŠ team“, který zvítězil těsným rozdílem 12:8 a utkal se tak ve finále s týmem „Military monkeys I.“. Ten ve svém semifinále rovněž svedl vyrovnaný boj a navíc poprvé v Královehradeckém kraji skončil jeden z duelů remízou, když se ani jednomu z hráčů nepodařilo umístit 5 stejných symbolů vedle sebe do časového limitu dvaceti minut. Ve finále nakonec po dramatickém souboji až v prodloužení zvítězil tým „Military monkeys I.“pic. 2Postupující týmy do krajského finále:
1. místo - Military monkeys I. - Zdeněk Jirásek (kapitán), Lukáš Dědek, Martin Runčík, Martin Zívr, Matěj Meszaros
2. místo - SZeŠ team - Jakub Odvárko (kapitán), Martin Kursa, Tereza Outolná, Jiří Šedek, Jakub Téra, Martin Mikulka (náhradník)
3. místo (náhradník) - Military monkeys II. - Daniel Mácha (kapitán), Jakub Mydlář, Martin Volšička, Petr Křivský, Radek Štajner

Gratulujeme vítězům a na postupující se těšíme na krajském finále v Hradci Králové!

Galerie:

http://www.pisqworky.cz/galerie/view/id/70

 

XO