Oblastní turnaj Gymnázium Čajkovského Olomouc

22.10.2008 | Ondřej Fiala | Soutěžní kola

Dnes se v odpoledních hodinách utkali piškvorkáři v oblastním kole na Gymnáziu Čajkovského v Olomouci. A jak to tedy celé dopadlo?

pic. 1Dne 22. října 2008 se utkali piškvorkáři na oblastním kole, které se uskutečnilo na Gymnáziu Čajkovského v Olomouci. Zúčastnily se celkem 4 týmy, z nichž pouze nejlepší postupuje dále do krajského kola. Týmy tak soupeřily o každý bod, jelikož i 1 bod může rozhodnout o vítězství. Výsledky jednotlivých zápasů byly jak zcela jednoznačné, tak i velice těsné. Dokonce došlo i na remízu v semifinále play off, kde postup do finálového kola určila rozhodující partie, na kterou nastoupili hráči obou týmů vybraní kapitány.

A jak tedy celý turnaj probíhal?

Začalo se skupinou se čtyřmi týmy, kde se bojovalo o lepší výchozí pozici do vyřazovací části. Nejlépe se úlohy chopil tým Outsideři, který suverénně vyhrál celou skupinu. Ve vyřazovací části týmy vycítily, že zde už vážně o něco jde, takže bojovaly ze všech sil a výsledky byly opravdu velmi těsné. Spanilou jízdu týmu Outsideři zastavil až výběr z Gymnázia Uničov pojmenovaný Vořežpruti, který ve finále, po velmi napínavé poslední partii, která trvala limitní dobu 20 minut, a ve které hráči téměř zaplnili celou hrací plochu, porazil tým SŠ Polygrafické Outsideři.

Celý turnaj probíhal v přátelském a soutěživém duchu. A nyní si uveďme vítězný tým.

Tým Vořežpruti

Adam Štěpánek(kapitán), David Ráb, Kateřina Losíková, Zdeněk Studený a Tuan Minh Nguyen

 

Medailové pořadí týmů:

1. Vořežpruti - Gymnázium Uničov

2. Outsideři - Střední škola polygrafická Olomouc

3. Střelci - Gymnázium Uničov

 

Vítězům gratulujeme a těšíme se s nimi na krajské kolo.

 

Galerie:

http://pisqworky.cz/galerie/view/id/43