Bitevní vřava se přesunula do Ústí nad Labem

22.10.2008 | Gabriel Wilda | Soutěžní kola

Již podruhé v tomto týdnu měli studenti středních škol na Ústecku možnost předvést své logické myšlení a předvídavost v piškvorkách.

Dnes se turnaj přesunul do krajského města, kde se na Střední škole technické sešlo 7 týmů, které byly posléze rozděleny do 2 skupin. Z každé skupiny postupovaly pouze dva týmy, a tak se hrálo o každý bod.

Základní skupinu A zcela ovládl domácí celek, respektive první tým domácí školy. Ten svou skupinu vyhrál a postoupil do play off. Dalším postupujícím celkem se stal tým Gymnázia Kadaň.
Skupinu B ovládli studenti Střední průmyslové školy stavební. Druhé postupové místo ukořistil druhý tým pořadatelské školy.

Hodinu před polednem se začala hrát již vyřazovací část turnaje. Díky pořadí v základní skupině proti sobě nastoupily oba domácí celky, a tak jeden musel z kola ven. Nakonec se první tým domácích projevil jako silnější a poslal své spolužáky domů s prázdnou.

Na druhé straně pavouka proti sobě nastoupily týmy Gymnázia Kadaň a Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem. Po dramatickém boji se nakonec do celkového finále probojovalo družstvo Střední průmyslové školy.
O třetí, nepostupové místo se utkaly týmy SŠT Ústí nad Labem I. a Gymnázia Kadaň, kde se jako lepší projevil celek z Kadaně, gratulujeme!
V „grandfinále“ po velice dlouhém a dramatickém boji plném zvratů potvrdila famozní formu domácí pětice, a tak si zaslouženě odváží zlato a postup do krajského finále, které se bude konat začátkem listopadu v Ústí nad Labem.

Konečné pořadí:

1. SŠT Ustí nad Labem
2. SPŠ stavební
3. Gymnázium Kadaň

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na viděnou, například na některé z námi pořádaných akcí.

Vítězové 
Vítězové v čele se svou paní profesorkou, ještě jednou gratulujeme!