Pišqworkové klání v Chebu

22.10.2008 | Jan Kaucký | Soutěžní kola

Cheb, 22. 10. 2008 - Dnes se konal další ze série turnajů pIšQworky 2008, a to na Gymnáziu Cheb.

pic. 1Turnaje se účastnilo 8 týmů ze 3 škol - Pinkšworky, Piškvorky betaverze 0.9.9, a ČVSP (Česko-vietnamské sdružení piškvorek) z Gymnázia Cheb, Išťáci A a Išťáci B z ISŠ TE Sokolov, Ajťáci a Isšťáci z ISŠ Cheb a tým Zdravka ze Střední zdravotnické a VOŠ Cheb.

Týmy se utkaly ve skupinové části každý s každým. Po této rozehřívací části se již rozběhl turnaj "na ostro" a soutěžící žhavili své mozkové závity ve vyřazovací části - play off. Do semifinále se probojovaly týmy ČVSP, Isšťáci, Išťáci B a Piškvorky betaverze 0.9.9, které si tímto zajistily účast v krajském turnaji. Ten proběhne 10. listopadu. I přes jistý postup však týmy nepolevily ve snažení. Finále si nakonec vybojovala družstva ČVSP a Piškvorky betaverze 0.9.9 z Gymnázia Cheb. Po krásném souboji, ve kterém nechybělo napětí ani smích, se diváci mohli soustředit na poslední nedohraný duel, který byl vzhledem k dosavadnímu průběhu zápasu rozhodující. Mírnou převahu a mečbol využil těsně před vypršením limitu Kevin Bui, když porazil Tiep Tran Vana, a získal tak pohár a vítězství pro svůj tým Piškvorky betaverze 0.9.9.

 

 

Konečné pořadí: 

  1. Piškvorky betaverze 0.9.9 ve složení Kevin Bui, Radek Burda, Jan Bechný, Jakub Rendl a Toman Lukáš z Gymnázia Cheb
  2. ČVSP ve složení Martin Veselý, Tiep Tran Van, Nguyen Thuy Linn, Petra Glazerová a Ngo The Vinh, taktéž z Gymnázia Cheb
  3. Išťáci B ve složení Monika Neudertová, Ondřej Divoký, Daniel Buxbaum, Karel Černý a Michal Sedlák z ISŠ technická a ekonomická Sokolov.

Celý turnaj proběhl bez komplikací a v rámci duchu "fair play" pod vedením pořadatelů z občanského sdružení Student Cyber Games.

Kompletní výsledky turnaje jsou dostupné na www.pisqworky.cz

 

Občanské sdružení Student Cyber Games bylo založeno v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo především organizací středoškolských her v počítačové hře Starcraft: Broodwar. Dnes v rámci SCG spolupracuje několik desítek studentů z celé České republiky pod vedením výkonného výboru sídlícího v Brně.

Celou fotogalerii najdete zde.

 

 

 

XO