Piškvorkáři vítězili v Chrudimi

22.10.2008 | Jana Vostálová | Soutěžní kola

Chrudim, 22.10.2008 - Piškvorkový turnaj dnes ovládl chrudimské Gymnázium Josefa Ressela. Do piškvorkového zápolení se zapojili reprezentanti domácích a hráči Anglického gymnázia z Pardubic. Domácí atmosféra velice prospěla Chrudimským, jejichž týmy Team 1, Dacani a Modrej tým obsadily první tři místa. Už 12. listopadu tak budou s ostatními oblastními přeborníky bojovat o postup do celorepublikového finále.

pic. 1Chrudimské piškvorkové zápasy byly nad očekávání napínavé. Ačkoliv se vítězný Team 1 ve složení František Kubašta, Petr Kopáček, Tomáš Horák, David Horák a Jakub Puchýř od začátku zdál být favoritem, finálový zápas proti týmu Dacani skončil remízou. Pohár vítězů tak svému týmu přinesl až Petr Kopáček, který soupeře porazil v rozhodující hře. Tým Dacani v čele s kapitánem Martinem Kůsem se stal druhým nejlepším týmem dne. O třetí a zároveň poslední postupové místo svedly tvrdý boj týmy Lamy a Modrej tým. I tento souboj nejprve skončil remízou. Díky vítězství Martiny Tomkové se však nakonec z postupu radoval Modrej tým.

Hlavním organizátorem soutěžního klání bylo občanské sdružení Student Cyber Games, které vniklo v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo především organizací středoškolských her v počítačové hře Starcraft: Broodwar.

 

Galerie fotek:
http://pisqworky.cz/galerie/view/id/74

 

 

 

 

 

 

 

XO