Oblastní kolo pIšQworek se odehrálo i na Znojemsku

21.10.2008 | Jan Benda | Soutěžní kola

Znojmo, 21. 10. 2008 – Znojemské Gymnázium Dr. Karla Polesného hostilo během dnešního poledne turnaj v piškvorkách, kterého se zúčastnilo 7 týmů. Palmu vítězství si odnesl tým z pořadatelské školy.

 

pic. 1Team 1“, ve složení Martin Štípa, David Nguyen, Tomáš Trávníček, Libor Pavliš, Václav Střecha a Martin Semorád, dokázal zvítězit až díky dodatečnému rozstřelu nad týmem Paegas, když finále původně skončilo remízou. Do krajského kola, konaného 13.listopadu v Břeclavi, se pak kromě vítězů nominoval i druhý tým v pořadí – Peagas ze znojemské OA a JŠ s p.s.j.z. Na třetím, bohužel již nepostupovém místě skončil druhý tým z Gymnázia Dr. Karla Polesného.

 

Dle slov soutěžících i doprovodu družstev se turnaj nesl v soutěživém, ale fair play duchu. „Využití potenciálu jednoduchosti, možnosti logického myšlení a zapojení do středoškolského programu jsou věci, které dnes nenajdete všude,“ zhodnotila soutěž vyučující informatiky ze znojemské Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní zkoušky Magda Prostá.

 

autor: Roman Kusák

 

Galerie fotek:
http://pisqworky.cz/galerie/view/id/61

XO