V Rychnově se utkala kolečka a křížky v oblastním kole

21.10.2008 | Petr Šavelka | Soutěžní kola

Rychnov nad Kněžnou, 21. 10. 2008 – Dnes se na Vyšší odborné a Střední průmyslové škole v Rychnově nad Kněžnou uskutečnilo oblastní kolo v piškvorkách. Zúčastnilo se ho 5 týmů ze dvou škol (3 z VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou a 2 z OA Kostelec nad Orlicí). Po nesmírně vyrovnaném průběhu se z vítězství nakonec radoval domácí tým „Průmka“ ve složení Pavel Šponar (kapitán), Václav Duzbaba, Jaroslav Kutil, Jan Holešovský a Renata Hlobilová.

pic. 1

Na samotném začátku turnaje utvořily týmy pětičlenou skupinu, ve které se střetl každý s každým. Od počátku se jasným favoritem zdál tým „EuroLeague“ (OA Kostelec nad Orlicí), který ale v posledním zápase ve skupině proti týmu „Průmka“ dostal tzv. “kanára“ a prohrál všech 5 partií. Konečný výsledek byl tedy 20:0 pro „Průmku“ a ta se tak posunula na první místo ve skupině. Z druhého místa postupoval již zmiňovaný tým „EuroLeague“, ze třetího pak „Průmka Prváci“ (VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou). Postupovou čtveřici uzavřeli hráči týmu „zelená tráva“ z Kostelce nad Orlicí. Na posledním pátém, jediném nepostupovém místě skončil tým „08:57“ (VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou).

Následné semifinále se obešlo bez překvapení a tak na sebe ve finále narazily týmy EuroLeague a Průmka, jejichž zápas ve skupině skončil jasným vítězstvím domácího celku. O to větší napětí provázelo rozhodující souboj a do poslední chvíle nebylo jasné, který tým zvítězí. Po odehrání čtyř partií bylo skóre vyrovnané 8:8 a až poslední hra, kde Václav Duzbaba přehrál Tomáše Golitka, rozhodla o celkovém prvenství týmu Průmka.

 

 

Postupující týmy do krajského finále

1. místo - Průmka Pavel Šponar (kapitán), Václav Duzbaba, Jaroslav Kutil, Jan Holešovský, Renata Hlobilová

2. místo - EuroLeague -  Tomáš Golitko (kapitán), Ondřej Králíček, Ondřej Buben, Jiří Marek, Ondřej Papáček.

3. místo (náhradník) – Prváci Jan Bednář (kapitán), Petr Skalický, Martin Malý, Luboš Lamberský, Jiří Svoboda

 

Vítězům gratulujeme!Galerie fotek:
http://pisqworky.cz/galerie/view/id/72

 

XO