pIšQworky na Gymnáziu Česká v Českých Budějovicích

21.10.2008 | Zuzana Gocmanová | Soutěžní kola

Hurá! piškvorková mánie začala! Šest týmů z Jižních Čech se sešlo na Gymnáziu Česká v Českých Budějovicích, kde v průběhu dnešního dopoledne proběhl oblastní turnaj v pIšQworkách.

 

pic. 1Týmový duch se projevil na spolupráci hráčů pětičlenných družstev, které se sešly na České. Panovala dobrá nálada a ačkoliv se souboj jevil jako přátelský, v očích duelistů šlo nejen o křížky a kolečka. Tenhle souboj nebyl jen o prostém útočení jednoho proti druhému, ale o velmi komplikované a promyšlené strategii. V některých případech pak šlo i o holé štěstí (které ale ke každé hře patří).

Svá družstva nepodporovali jen kapitáni a ostatní členové týmu, ale také učitelé, kteří doprovázeli své žáky. U domácího družstva pak byl kromě spolužáků a kamarádů přítomen i masér :).

 

V boji o třetí místo bylo potřeba uhrát dva zápasy, neboť první z nich dopadl nerozhodně. Nakonec hráči reprezentující tým Týn A pokořili Divokou zvěř a odnesli si tak diplomy s podpisem organizátorky, které si doma zajisté vystaví!

pic. 2

 

Navzdory těžkému zápolení a snaze domácího týmu nezklamat pana profesora Landu, se ve finále Drtičům nepodařilo pokořit skvěle sestavené družstvo Týnu B. Ve složení - Václav Moravčik Lucie Měšťanová, Monika Míková, Pavlína Bromová, Jiří Janoušek a Aleš Skok tedy nakonec Týn B zvítězil a vysloužil si tak postup do krajského kola. To se bude konat 14. listopadu v Táboře. Kromě diplomů si s sebou domů, či spíše do školy, odvezli i speciální pIšQworkovou trofej.

 

V organizaci na místě pomáhali studenti oktávy Honza a Pavel, kteří pískali namísto píšťalky, dělali fotografie a připravovali hrací místnost. Díky jim!

Dík patří rovněž všem účastníkům i organizátorům. Byl to skvělý den :)

 

Galerie fotek:
http://pisqworky.cz/galerie/view/id/77