Beetles letí na Grandfinále a Kulatej kříž zbrojí na odvetu

20.11.2023 | Michaela Skoupá | Soutěžní kola

V pondělí 20. 11. jsme odstartovali dva týdny krajských turnajů pIšQworek a jeden z nich se odehrál v Jihlavě. Na Škole ekonomiky a cestovního ruchu se sešlo 16 týmů kategorie základních škol toužících po poháru a postupu do Brna na Grandfinále. S vítěznou odešel tým Beetles!

Po shrnutí pravidel a poděkování partnerům soutěže v rámci úvodní prezentace jsme se pustili do hraní. Týmy jsme rozlosovali do 4 skupin. Duely byly tuze zajímavá podívaná, jelikož soupeři byli téměř vyrovnaní. Vyhrát ale směl jen jeden, a tak jsme se krátce po jedenácté rozloučili s osmi týmy, které do play-off nepostoupily. Za účast a snahu ve skupině jsme poděkovali týmům: SuStonVi, Šišky s Mákem, Pišqworáčci, OXO, LEGENDY, Křižáci, Valentino a Česneky.

Po společné fotce a krátké pauze začalo jít do tuhého. Šutr podlehl týmu ŠMK, tým Kulatej Kříž převálcoval Tercii Bigy a Popeláři revenge vyklopili Nerdy ze hry. Beetles převálcoval tým Máme křížky a v TOP4 i popeláře. ŠMK se dlouho držel, ale podlehl Kulatýmu kříži. Jen tak se nedal, a nakonec Popeláře nechal jít domů bez poháru. Beetles a Kulatej kříž táhli dlouhý, napínavý souboj, ale ten větší pohár si nakonec odnáší Beetles.

Vítězům gratulujeme, poraženým děkujeme za hru a na Beetles a Kulatej kříž se těšíme za 2 týdny na Grandfinále!

1. místo Beetles (Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou) ve složení: Adéla Troubilová, Zuzana Čechová, Eliška Nováková
2. místo Kulatej kříž (Gymnázium, SOŠ a VOŠ, Ledeč nad Sázavou) ve složení: Šimon Sláma, Matěj Gabko, Jakub Kopřiva
3. místo ŠMK (Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou) ve složení: Jakub Staněk, MIchael Zrzavý, Šimon Bobula
Přejít na detail turnaje