Kapybary nejsou pouze zvířátka, ale i vítězové krajského kola v Olomouci!

20.11.2023 | Jan Ducháček | Soutěžní kola

Po oblastních kolech následovala úroveň vyšší, konkrétně krajská. Mezi letošní první krajské turnaje patřil i ten na Střední škole logistiky a chemie v Olomouci. Do Granfinále z něj zamíří Kapybary z Gymnázia Jakuba Škody, Přerov a Lost Ice ze Základní školy Loštice.

12 nejlepších týmů ze základních škol v Olomouckém kraji se zúčastnilo krajského turnaje na Střední škole logistiky a chemie v Olomouci. Zajímavými názvy se tento turnaj pouze hemžil, mezi oblíbence patřily týmy Krokouši a Kapybary, týmy, které se inspirovaly v shakespearově hře Alfa Romeo a Alfa Julie, Hasmatým, Crossaři, Křížky a kolečka, Paštikáři, Lost Ice, Kommmety a také Melantrichova. To vše byly názvy nejlepší, ale na Grandfinále mohly postoupit týmy pouze dva.

Už od začátku bylo jasné, že tenhle turnaj nebude jen tak jednoduchý. První remízy se zrodily už v základních skupinách. Konkrétně v zápasech mezi týmy Kapybary a Lost Ice a také ve střetnutí týmů Krokoušů s Mouly a Krokoušů s Alfa Romeo. Nakonec se do play-off probojovaly týmy Lost Ice a Paštikáří, jako vítězové svých skupin, dále je doplnily týmy Kapybary, Crossaři, Alfa Julie, Moulové, Alfa Romeo a po rozstřelu mezi kapitány týmů Melentrichova a Krokouši, postoupily právě Krokouši.

Důkazem, že i play-off bylo vyrovnané, je to, že všechny souboje ve čtvrtfinále skončily 8:4. Do finále a také Grandfinále, jelikož pravě nejlepší dva postupují, postoupily týmy Lost Ice a Kapybary, o postupu týmu Lost Ice rozhodlo až vypršení časového limitu na jeden duel. A tak jsme ve finále měli souboj, který se odehrál již ve skupině, kde týmy odešly smírně po jednom bodu, tedy remíze,. Napínavý zápas přineslo i finále, jelikož i zde byl stav po odehrání všech partií nerozhodný, a tak musel rozhodnout až rozstřel. V něm pohár za první místo nakonec slavil tým Kapybary. Za zmínku určitě stojí i souboj o místo třetí, mezi týmy Alfa Julie a Moulové. Zde byl nakonec úspěšnější tým Moulů a mohl tak slavit bronzovou příčku.

Postupujícím týmům gratulujeme a přejeme hodně štestí na Grandfinále!

1. místo Kapybary (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov) ve složení: Vladimír Vasyliuk, Michail Vasyliuk, Vítek Přikryl
2. místo Lost Ice (Základní škola, Loštice) ve složení: Marie Konečná, Dominik Tichý, Jiří Vlček
3. místo Moulové (Základní škola a Mateřská škola, Olomouc) ve složení: Vojtěch Malaska, Šimon Uherek, Antonín Jurásek
Přejít na detail turnaje