Rivalové mladoboleslavských gymnázií. Polívka, nebo Pekař?

16.11.2023 | Markéta Lindáková | Soutěžní kola

Na oblastní turnaj, který se konal 16. listopadu na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře, dorazilo celkem 13 týmů z kategorie základních škol a 7 týmů z kategorie středních škol.

Po úvodní prezentaci se hráči obou kategorií rozutekli každý do své učebny a pod vedením organizátorky a několika členů tamního studentského parlamentu jsme mohli začít. Týmy základních škol jsme rozlosovaly do čtyř skupin po třech nebo čtyřech týmech, kdy do play-off postupovaly vždy dva nejlepší.

Největšími favority byly po odehrání základní části turnaje týmy Trojka, GJP, Kulíšci a Nitroglycerin. Ty spolu s dalšími 4 rivaly postoupily do play-off, kde už začínaly být souboje velice vyrovnané a remízy nebyly žádnou raritou. Už ve čtvrtfinále se nervozita v místnosti dala krájet - už to totiž rozhodovalo o postupu do krajského turnaje konaného v Praze. V tom se nakonec po řadě napínavých zápasů uvidíme s Čokokládami, GJP, Mařinkami a Nitroglycerinem.

Stále se ale bojovalo o pomyslné cenné kovy.

V boji o třetí místo se utkaly Mařinky a Čokoklády, bronz bral nakonec první jmenovaný.

A šlo se na finále. To bylo třešničkou na dortu celého turnaje - proti sobě stály týmy ze dvou mladoboleslavských gymnázií, dva největší rivalové dne. Po necelé čtvrt hodině bylo jasno. Vyhrál tým Nitroglycerin z Gymnázia Mladá Boleslav Palackého 211, tým GJP z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře poté skončil na 2. místě.

Držíme palce do krajského turnaje a jsme zvědavi, jestli GJP převezme vedení, nebo Nitroglycerin nadvládu uhájí.

Teď se podíváme na průběh turnaje ve druhé učebně. Jak už bylo řečeno, zúčastnilo se 7 týmů, 8. tým nedorazil. Starší soutěžící ze středních škol si dávali záležet na každém tahu, zápasy se napínavě vlekly a tabulka se plnila pomalu.

Do vedení se ale postupně prodírali Pekaři, kteří si připisovali jednu výhru za druhou a nakonec zůstali neporaženi. Ze skupiny šli do play-off z prvního místa, následovaly týmy Není jiná možnost, Tým Zpoza Plešatého a MOA.

Zde ale přišel zlom. MOA z Masarykovy obchodní akademie Jičín spěchali domů, a tak stále ještě neporaženým Pekařům přenechali kontumační výhru. Kolegové z Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce Není jiná možnost Tým Zpoza Plešatého se po dlouhých konzultacích  rozhodli podobně. S vidinou tepla svých domovů se rozutekli na autobus se zprávou, že se na druhém postupujícím týmu mezi sebou domluví a že domácímu týmu gratulují k vítězství. Zajímavý závěr dosud tak dramatického turnaje. Pekařům jsme tak alespoň před prázdnou třídou zatleskali a předali ceny, ti ale nevypadali, že by jim absence ostatních týmů jakkoli vadila. Za odměnu nám ještě pomohli uklidit učebnu, popřáli jsme si pěkný svátek a mohli jsme se i my vydat k domovu. Všem zúčastněným gratulujeme, postupujícím držíme palce a děkujeme, že přišli a užili si s námi den plný piškvorek!

1. místo Nitroglycerin (Gymnázium, Mladá Boleslav) ve složení: Matyáš Fürst, Václav Hodač, Václav Jancák
2. místo GJP (Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Mladá Boleslav) ve složení: Marek Pešek, Jakub Jákl, Mikuláš Bílek
3. místo Mařinky (Gymnázium, Mnichovo Hradiště) ve složení: Ela Kurková, Eliška Janatová, Maya Hejnová
Přejít na detail turnaje