V Brně pokračuje nadvládla domácí Jarošky

07.11.2023 | Dalibor Štěpán | Soutěžní kola

Dnes 7.11. se konal spojený oblastní turnaj na Gymnáziu Brno, třída Kapitána Jaroše, kde se potkalo 11 týmů na ZŠ a 9 v SŠ. Po nelítostných bojích nejlepšími týmy byl JAROŠKA 2 ze středních škol a Antonka987 na základních školách.

Přípravy proběhly hladce a v 9:00 jsme začínali úvodní prezentací. Skupinové turnaje skončily kolem 12:00 a začal pravý boj. Díky tomu, že i v ZŠ, kde bylo 11 týmů, tak i v SŠ, v úctyhodném počtu 9 týmů, byl lichý počet týmů, turnaj se nám trochu protáhl. Nicméně, play-off bylo velmi rychlé, v 13:30 už jsme vyhlašovali.

Turnaj si účastníci užili, obzvláště ti na domácí půdě. Studenti z Jarošky si dokonce zvládly zajít na oběd, to jim však nezabránilo obsadit ne jedno, ne dvě, ale tří první místa. Týmy JAROŠKA 4 a JAROŠKA 2 si čestně probojovaly postup do krajského turnaje i přes konkurenci týmů JAROŠKA 1 a Křenkáči.

U základních škol vyšel najevo bojový duch některých dětí, a to málem i v pokusu o sabotáž. Přes všechny takové překážky si postup odnesl tým Jarošáci spolu s výherním týmem Antonka987.

Největší radost měli samozřejmě milé paní učitelky, které po celou dobu turnaje vášnivě podporovali nejen své týmy.

Finální souboj byl velice namáhavý, nejen pro postupující týmy, ale už i pro nás, tekl pot i slzy. Všichni, kdo nepostoupili, vzali prohru s úctou a někteří i slíbili, že v příštích rocích vyhrají.

1. místo JAROŠKA 2 (Gymnázium, Brno) ve složení: Anežka Čechová, Michael Ulčák, Ondrej Stolek, Martin Bryja, Lukáš Němeček
2. místo JAROŠKA 4 (Gymnázium, Brno) ve složení: Jan Souchop, Jan Peřina, Oliver Okleštěk, Matyáš Spěvák, Lukáš Zbořil
3. místo JAROŠKA 1 (Gymnázium, Brno) ve složení: Adam Žabokrtský, Marek Mojžíš, Minh Duc Tran, Tadeáš Hladký, Vítek Pečenka
Přejít na detail turnaje