pIšQworky ve Varech opět válí

31.10.2023 | Jakub Starý | Soutěžní kola

Dne 31. října 2023 se v Karlových Varech uskutečnil oblastní turnaj v 15. ročníku pIšQworek! Celá tato akce se uskutečnila na Střední pedagogické škole.

Atmosféra v průběhu turnaje houstla čím dál tím víc a víc, pokřiky, bouchání do stolů, ubrečené oči, ale i radost na tváři! To během celého dne vůbec nechybělo. Usmívali jsme se nejen nad výsledky jednotlivých kol, které byly překvapivé a působivé, ale i nad jmény jednotlivých soutěžních týmů. Zúčastnili se „Sestry a Roman“, „Houbaři“, „NPC“, „Sudetské legendy“ a mnohem víc.

Emoce účastníků se setkaly s několika polohami, ale co teprve jejich doprovody? Učitele v tento moment pohltil hřejivý pocit v srdcích, když jméno týmu jejich žáků bylo vyhlášeno do play-off! Drželi jim palce, pěsti, prsty u nohou. Prostě vše, co se dalo a vyšlo to.

Když už jsme ale u play-off, měli jsme tu rozstřel. Týmy „Útočné helikoptéry“ a „TIKI-TAKA“ v prvním kole získaly stejný počet bodů, rozstřelový duel kapitánů nepomohl, proto si před všemi účastníky zástupci jednotlivých týmů střihli o druhé místo. Nic se ale na jejich piškvorkové kariéře nezměnilo, oba týmy totiž postoupily a porazily své spoluhráče z prvního kola na plné čáře.

V play-off šlo ale do tuhého… Zatajili jsme dech, husina nás šimrala po zádech, nikdo ani nedutal. Všichni po prohře „TIKI-TAKA“ a „Houbaři“ netrpělivě čekali, až uběhne posledních patnáct minut finální partie, do kterého se probojovali „Sudetské legendy“ a „Útočné helikoptéry“. Ticho, nervozitu a pot, ale přerušilo velmi hlasité hurá týmu „Sudetské legendy“, který právě vyhrál pohár za první místo oblastního turnaje v pIšQworkách. Gratulujeme a vidíme se v krajském turnaji!

1. místo Sudetský legendy (Gymnázium Ostrov, Ostrov) ve složení: Matylda Říhová, Jindřich Tegda, Jan Michálek, Nicol Říčanová, Tomáš Ježek
2. místo Útočné helikoptéry 3 (První české gymnázium v Karlových Varech, Karlovy Vary) ve složení: Tereza Žáková, Tereza Chromcová, Ian Moura de Andrade, Alisa Stotsenko, Leonard Oeding
3. místo Houbaři (Střední pedagog. škola, gymnázium a VOŠ, Karlovy Vary) ve složení: Pavel Erhart, Jan Halberštát, Ondřej Kvasňovský, Matěj Buchar, Antonín Vrba
Přejít na detail turnaje