Tým játrový knedlíček spolu s Terčíky z jihočeského krajského turnaje pojede do Brna

23.11.2022 | Karolína Kroupová | Soutěžní kola

Dne 23. listopadu se na Biskupském gymnáziu J.N. Neumanna konal Krajský turnaj základních škol v Českých Budějovicích. Soupeřilo mezi sebou 12 nejlepších týmů z kraje. Hrálo se známým švýcarským systémem, který používají šachysti.

Turnaj jsme krajská koordinátorka započala úvodní prezentací - soutěícím byli vysvětleny pravidla a byli natěšení na hodnotné ceny, které poskytlo Jihočeské divadlo, Jihočeské muzeum a Fun Space. Všichni hráli fair play a vše perfektně pochopili. Po prezentaci se týmy rozesadily na první kolo k šesti stolům. 

Síla týmů byla vyvážená, nenastaly žádné komplikace. Od začátku v místnosti panovala příjemná atmosféra, ale přesto byly všechny týmy odhodlané vyhrát. Hrálo se celkem 5 kol, které byli vyrovnané. Největší souboj byl mezi prvním umístěním. 

Do grandfinále na Masarykově univerzitě v Brně, které se koná 8.12. postoupily pouze 2 týmy Játrový knedlíček a Terčíci . Přejeme jim mnoho štěstí, a všem týmům děkujeme za účast.

1. místo Játrový Knedlíček (Základní škola, Blatná) ve složení: Michal Švec, Jan Slavík, Tomáš Čanda
2. místo Terčíci (Gymnázium, Třeboň) ve složení: Josef Chytil, Šimon Kahoun, Antonín Ouška
3. místo GOMOKU (Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice) ve složení: Martina Zvěřinnová, Mark Shivairo Swegenyi, Aneta Kociánová
Přejít na detail turnaje