Piškvorky v Pardubickém kraji!

18.09.2008 | Jana Počtová | Cover story

Občanské sdružení Student Cyber Games přináší i do škol Pardubického kraje napětí v podobě souboje písmen „x“ a „o“ na čtverečkovaném papíře. Změřte své logické dovednosti během historicky největšího turnaje v piškvorkách – pIšQworky  – společně s dalšími až 15 000 účastníky z celé České republiky!

„Piškvorky jsme vybrali především proto, že je to hra jednoduchá a zároveň propracovaná a my se snažíme o intelektuální rozvoj studentů zábavnou formou. Tato hra to, dle našeho názoru, skvěle umožňuje,“ říká hlavní koordinátor projektu Richard Malovič.

Střední školy, přihlašte své piškvorkové naděje do 17. října! Můžete vybrat až dva pětičlenné týmy. Vybírejte pečlivě, neboť konkurence bude obrovská. O prvních postupujících se bude rozhodovat již v oblastních kolech. Ta budou probíhat hned ve čtyřech školách pardubického kraje:

  • Gymnázium Dašická 1083 Pardubice (21. října)
  • Gymnázium J.Ressela v Chrudimi (22. října)
  • Gymnázium TGM Ústí nad Orlicí (24. října)
  • Gymnázium Svitavy (29. října)

Vítězné týmy postoupí do krajského kola. Den D, tedy celorepublikové finále, se uskuteční 21. listopadu. Nejlepší družstvo získá nejen originální titul a uznání široké piškvorkové komunity, ale získá pro sebe a svou školu i řadu věcných cen. Mezi ty nejatraktivnější patří adrenalinový mix dle vlastního výběru (zorbing, skákací boty, terénní čtyřkolky a jiné nezapomenutelné zážitky). Sto nejlepších účastníků pak získá originální trička.

Jsou nejlepší piškvorkáři České republiky v některé ze středních škol Pardubického kraje?