Dreamteam se nebojí

07.12.2009 | Iva Turnhoferová | Interview

Další z kapitánů, který mi odpověděl na rozhovor, je Filip Kováčik z týmu Dreamteam. On i jeho spolubojovníci jsou studenty Gymnázia Čakovice a jeden ze dvou týmů, které reprezentují Prahu.

Ahoj mohl by ses nám krátce představit? Třeba sdělit tvé jméno,věk, tým za který závodíš,školu atd.?:)
Takže já jsem Filip Kováčik, je mi 18 let a svého času jsem v maturitním ročníku na Gymnáziu Čakovice. Piškvorkuji za náš Dreamteam, se kterým jsme loni ve finále skončili na 5-6 místě, alespoň myslím, nicméně naše sestava se změnila, jelikož 2 byli maturanti a třetí nám odešel na jinou školu.

Jak se ty a celá tvoje skupina cítíte před finálem? Jste nervózní?

Nálada v týmu je úplně v pohodě, nikdo si z toho nedělá těžkou hlavu. Ostatně před krajským kolem nikdo z nich moc nevěřil, že postoupíme. Já jsem v nás samozřejmě věřil a stejně tak věřím, že se v Brně neztratíme.
 
Jsi kapitán tohoto týmu. Připravuješ nějakou strategii, jak porazit nepřítele, nebo to všechno necháváš pouze na schopnostech členů týmu?
Zprvu jsem to nechával na nich, jelikož na oblastním kole jsem chyběl, tak jsem alespoň doufal, že tam získají nějaké zkušenosti a zkrátka se pořádně rozehrají. Postoupili sice z prvního místa, nicméně někteří stále ještě neměli ani nacvičené začátky, tak jsem lehce zasáhl a na krajském kole jsme byli již plně připravení.
 
Máš nějaký tip na favorita naší piškvorkářské soutěže?

Samozřejmě bych byl rád, kdyby se nám podařilo zvítězit, ale jelikož jsme do finále nepostoupili z prvního místa, tak si myslím, že mají docela dobrou šanci Best of AG.
 
Když se podíváš na předešlá kola, byl někde moment, kdy tě polila hrůza, a řekl sis, tak a teď určitě končíme?
Ne, nikdy. Jsem docela sebevědomí, takže jsem nám věřil jak v oblastním kole, kde jsem chyběl, tak v krajském, kde jsem již poznával některé soupeře z loňska.
 
Proč jste vlastně rozhodli přihlásit se do soutěže? A jak jste se s týmem dali dohromady?
Jak jsem již řekl, tak jsme se vcelku úspěšně účastnili již loni, mimoto jsem si to velmi užil, takže jsem se na letošní ročník už těšil. Tento tým jsem vybíral sám. Samozřejmě proběhlo školní kolo, kde jsem si vytipoval dobré piškvorkáře, ale o větší části týmu jsem měl jasno již dříve.
 
Jak vaše piškvorkové zápolení vidí učitelé? Byl tam nějaký problém nebo vás učitelé naopak všemožně podporují?
Učitelům přijde naše účast na soutěži jako zajímavý nápad. Vloni nám moc nevěřili a mysleli si, že se jdeme jen ulívat z vyučování, ale po našem postupu do finále nám již drželi palce. Bohužel u nás ve sboru není žádný piškvorkář, takže o podporu našeho týmu ze strategické stránky se starám já, nicméně naše paní profesorka biologie, Kamila Štefková, nad námi drží ochranou ruku již od loňských prvních kol, za což jsme jí všichni vděční.
 
O co se ještě jinak zajímá student hrající piškvorky závodně?

No, tak to opravdu nevím, jelikož piškvorky jsem doposud hrál jenom okrajově. Nicméně díky letošnímu ročníku jsem se již konečně naučil swap, takže se chci zúčastnit české piškvorkové ligy. Jinak, tedy kromě piškvorek a školy, chodím prakticky denně do práce, takže na ostatní věci nemám moc čas.

A co plány do budoucna?
Chtěl bych vystudovat vysokou školu, nejspíš ČVUT, a pak se uvidí, kam mě život zavane.
 
Změnil bys něco na pIšQworkách? Chtěl bys něco vzkázat organizátorům i ostatním hráčům?
Myslím si, že letos již prakticky vše vypilovali. Férový začátek duelu a více postupujících z větších krajů, to jediné, co mi loni chybělo.
 
A teď poslední otázka. Křížek nebo kolečko?
Křížek. Až na věky.

Díky za rozhovor