Lukáš Pejchal: Jsem spokojenej a přeju si "jen" světový mír :)

18.11.2009 | Iva Turnhoferová | Interview

Náš seriál pokračuje dalším organizátorem. Tentokrát je to Lukáš Pejchal z Masarykovy University. Pokud jste se zúčastnili minulého ročníku, je možné, že jste na něj narazili. A jaký Lukáš je? Umí hrát piškvorky, když takovou soutěž organizuje? necukají mu nervozitou ruce, když má tak rád soutěžení a najednou se může účastnit jen jako organizátor?

Jméno: Lukáš " Pejchy" Pejchal
Věk: 23
Škola: ESF MU Brno

Nejoblíbenější
Činnost: Asi nejvíc mě baví vyhrávat a to prakticky v čemkoliv :)

Kniha: S čtením to v současné době nepřeháním, čtu hlavně odborné texty do školy, ale chystám se na to, že jednou budu strašnej knihomol a pak vám napíšu.

Písnička: U mě se to tak nějak každý týden mění. Tento týden jsem na vlnách Wohnoutů. Jinak moje nejoblíbenější písničky do auta jsou Vrchlabí od Chinasek a Spomal od Pehy.

Film: Nevím. Asi jakýkoliv, který dokoukám až do konce bez toho, abych usnul.

Vtip:  Já si jich moc nepamatuju. Vlastně žádnej, takže se se mnou moc nezasmějete.
 
Jak jsi se dostal/a ke spolupráci s SCG?

O tom, že se tenhle projekt rozjíždí jsem se poprvé doslechl od Michala Meluzína. Zároveň jsem už znal ještě další členy týmu, tak jsem se rozhodl do toho jít.

A proč se pořádání soutěží vůbec věnuješ? Nebylo by přece jen jednodušší chatovat na facebooku a dělat milion jiných věcí než je organizování soutěží?
Asi bylo, ale já stíhám i ten facebook. Chtěl jsem si prostě ověřit, že jsem schopen něco zorganizovat. Některé činnosti jsem sice omezit musel, ale to si vynahradím po finále pIsQworek. Až budu mít jako spoluorganizátor této akce statut „uznávané celebrity“.

Došlo někdy k momentu, kdy sis myslel, že s pisqworkama praštíš?

To jsem spíš měl chuť někoho praštit, ale vždycky jsem se nakonec ovládl.

Máš nějaké plány do budoucna?

Postavit dům, zasadit strom a zplodit syna…tak nějak to do mě maminka vtloukala :)

Zůstaneme ještě chvíli u tvých plánů a přání. Kdybych ti teď měla splnit přání, co by to bylo?
Já vlastně ani nevím. Mám pocit, že si žiju docela spokojeně. Takže si můžu dopřát ten luxus a přát si  „jen“ světový mír.

Každý má nějaký sen, který by si chtěl jednou splnit. Máš také nějaký takový sen?
Vlastně jsem ještě nepřemýšlel, co by mělo být vrcholem mého života. …Stačí mi, abych chodil s chutí do práce a pak s chutí z práce domů.

Chtěl by ses zase vrátit na střední?
Nechtěl. Vyhovuje mi, že na vysoké si můžu zvolit tempo studia. Na střední mě furt nutili se učit průběžně…a taky je tu víc spolužaček.

A teď otázka, která zajímá každého středoškoláka. Kolik jsi za svoji středoškolskou kariéru dostal napomenutí a jaký je tvůj názor na školní rajskou?
Jen jednou jsem byl na koberečku u ředitelky, ale nakonec jsem to svým šarmem uhrál jen na ředitelskou důtku. :)
S rajskou jsem konflikty neměl. Vždycky byl výběr alespoň ze dvou jídel. Celkově se ale dá říct, že kuchyně byla jedna z těch lepších věcí na naší střední.

Děláš organizátora pro piškovorkářskou soutěž. Jak sám jsi na tom s piškvorkama?
No, docela dobře, ale od loňských finalistů bych asi dostal na frak.

Co ti dalo v souvislosti se soutěží zatím nejvíc zabrat a co tě naopak nejvíc potěšilo?
Zabrat mi asi nejvíc dává komunikace s některými účastníky, ale vždycky to nakonec dobře dopadne a to mě potěší.

Díky moc za rozhovor.

 

Lukáš "pejchy" Pejchal je šestým ze sedmera statečných krajských koordinátorů. Jak je vidno z jeho odpovědí, zdravý soutěživý duch a pohodová povaha ho zdobí, má tak ideální předpoklady pro funkci organizátora. Již druhým rokem je jeho královstvím jižní Morava a letos se mu dokonce podařilo získat záštitu Jihomoravského kraje.