Martin Rippl - příklad ze Šternberku

19.10.2008 | Ondřej Cikánek | Interview

Přinášíme Vám, návštěvníkům našich stránek, rozhovor s Martinem Ripplem, Oblastním koordinátorem pro školní a oblastní turnaj ve Šternberku. Martin zaujal svým skvělým přístupem k organizaci a vytvořením speciálních školních www stránek pišqworek. Jaké byly otázky, a jak se s nimi Martin vypořádal se dozvíte v následujícím článku.

pic. 1Představ se nám, prosím – jméno, příjmení, věk, škola, záliby, tvoje pozice v SCG
Jmenuji se Martin Rippl, je mi 17 let a chodím na víceleté gymnázium ve Šternberku. Když to vezmu zkráceně, tak mezi mé záliby patří sport, počítače a takový ty obecně zábavný věci :-) Jaká je moje pozice v SCG netušim, protože si nejsem jistej jestli jsem vůbec brán jako člen.

Tím pádem bych Tě rád informoval, že v SCG figuruješ jako Oblastní Koordinátor (OK), tzn. organizátor pro školní a oblastní turnaje konané ve Šternberku.
Jak tě napadlo uspořádat školní turnaj?
Tohle samozřejmě vím, jen sem si nebyl jistej jestli se to bere jako člen SCG :-) No, v podstatě to bylo po domluvě s naším zástupcem že se tohle s klukama vezmu tak nějak na starost.

Pořádali jste už dříve něco podobného nebo jak pan zástupce (Mgr. Jaroslav Zavadil) přišel zrovna na vás?

Já osobně poprvé, jinak kluci od nás pořádali před pár lety turnaj ve Starcraftu.

pic. 2Seš ty osobně účastníkem (hráčem) pIšQworek?
Nn, to nejsem.

Nebaví tě snad piškvorky? :)

Ale to zas ne, baví :-) Ale abych to řekl narovinu, máme tam lepší hráče

Naše organizace pořádala několik školení určená právě pro Oblastní Koordinátory. Ty jsi se zúčastnil jednoho z nich. Mohl bys nám říct, jaké to bylo a co jste tam dělali?
Tak nějak celkově sme probrali turnaj a věci s ním spojené, zkusili si zahrát a taky se hlavně nasmáli, takže pohoda :)

Co říkáš na tento nápad - pořádat školení pro studenty, aby si mohli do budoucna sami organizovat turnaje?

V podstatě jsem pro, lepší než někomu poslat haldu papírů které si má přečíst.

pic. 3V naší organizaci ses proslavil tím, že jsi pro školní a oblastní turnaje pořádané na Gymnáziu ve Šternberku vytvořil webové stránky a vše důkladně zdokumentoval. Jak tě to vlastně napadlo udělat si vlastní web pro školní a oblastní turnaj v pIšQworkách (http://flo.ic.cz/)?
Bavili jsem se o tom turnaji s kamarádama co mi pomáhají a tak nějak mě to napadlo :-) Měl jsem jeden hotový, tak sem si řekl že ho trošku předělám, že to bude dobrý. Kdyby se ale přihlásilo více lidí, pomohl by nám víc.

Na tvém webu čtu, že jste po škole vyvěšovali i nějaké plakáty. Jsou to oficiální plakáty pIšQworek nebo jste si vytvořili nějaké vlastní?

Použili jsme vaše plakáty a jen trochu upravili informace.

Co říkáš na naše plakáty?
Plakaty i slogany se mi hodne libily, jednudochost a napad :)

Kdo fotil ty krásné fotky na školním turnaji (resp. čí to byl nápad) to tam nafotit?

Tak tohle jde mimo mě, to fotil Ondra Pěnička - jeden z kamarádů, co mi pomáhá. (pozn. red. – Ondra Pěnička byl kontaktován a fotografie ze školního turnaje ve Šternberku přibydou conevidět ve fotogalerii)

Myslíš, že můžeme jeho fotky použít v naší fotogalerii?

Myslím že nebude proti, ale určitě by o tom rád věděl, takže ti na něj dám kontakt a můžete se domluvit spolu, bude to tak lepší :-)

pic. 4Jak ses vůbec dostal k webdesignu a tvorbě stránek, jak dlouho už tvoříš weby a kolik jsi jich už zvládl?
Já ani nevím, nějak mě to zaujalo a chtěl sem to zkusit, asi tak :-) Jinak moc dlouho se tomu nevěnuji, tak příležitostně.

Co říkáš na oficiální web akce (http://www.pIsQworky.cz)? Klidně to rozeber po stránce obsahové, grafické nebo i programátorské.
Tak web se mi líbi, s tím se spokojený po všech stránkách :-).

Co bys vzkázal ostatním Oblastním Koordinátorům a co hráčům Středoškolských her v piškvorkách?
Jinak hráčům i OKčkám přeji hodně štěstí, myslím, že ho budou potřebovat obě strany :-).

To by bylo ode mě vše, díky moc za rozhovor a také přeji hodně štěstí :-)
Není zač, vám taky.

Martinovi opravdu moc děkujeme a za redakci můžeme slíbit, že v budoucnu budeme rádi přinášet reportáže o zajímavých turnajích, lidech a událostech z celé republiky, protože právě díky Vám jsou a budou pišqworky ještě lepší než by kdo mohl očekávat.