Rozhovor s koordinátorem pIšQworek 2019 Martinem Brunou

08.12.2019 | Václav Mašek | Interview

O rozhovor s koordinátorem soutěže se letos postaral Václav Mašek. Jak si Vašek s úkolem poradil? A co na sebe náš koordinátor prozradil?

Koordinátorem naší oblíbené soutěže s kolečky a křížky je pro letošní rok Martin Bruna. Jelikož je tento „muž mnoha zájmů“ stejně jako já z Plzně, města piva, sedli jsme si spolu ke sklence zlatavého moku a u tohoto nápoje králů mi odpověděl na několik otázek.

Klasická otázka pro začátek: Co tě jako první napadne, když se řeknou piškvorky?

Křížky a kolečka.

Ale notak, buď trochu originální!

Spousta super lidí a kolegů, kteří se mnou na tomhle projektu dělají. Jsem moc rád, že jsem je poznal.

Jak ses dostal do naší organizace – Student Cyber Games (SCG)? A jak ses stal koordinátorem?

Dozvěděl jsem se, že SCG má nedostatek IT specialistů a navíc jsem znal pIšQworky už dlouho předtím. Proto jsem se rozhodl, že se rád zapojím v oblasti, které rozumím ze všeho nejvíce. V prvním ročníku jsem jako člen SCG spravoval IT infrastrukturu. Později jsem se začal zajímat i o další aspekty fungování naší organizace, sbíral znalosti a zkušenosti, až jsem se postupně dostal k pozici koordinátora.

Nelituješ toho někdy trochu? Je to přece jen velká zodpovědnost za spoustu věcí.

Ne. Naopak, jsem za to rád.

To rád slyším. Vidíš nějaké možnosti pro zlepšení? Kam posouvat dál organizaci?

Mám samozřejmě celou řadu vizí, kam bych rád do budoucna progresoval. Momentálně bych se rád zaměřil na to, aby se naši členové cítili v SCG dobře, chtěli pracovat na dalších projektech a obecně měli chuť v naší organizaci zůstat co nejdéle.

Co děláš, když zrovna neplníš povinnosti koordinátora?

Pracuji jako webový vývojář. Mimo toho se věnuji organizaci i jiných akcí, například PLNOCi (Plzeňské přednášková noc). Mimo to jsem i dost sociální člověk, rád se bavím s přáteli, a to nejen u piva, ale i třeba u deskových her. Také hraji rád lasergame. (poznámka autora: Martin je jeden z nejlepších hráčů lasergame, minimálně v Plzeňském kraji a Praze, kde jeho tým často vyhrává v ligových zápasech)

Jakou deskovku jsi hrál naposledy?

No… byla to spíš karetní hra. Jmenuje se Exploding kittens, v české verzi známá jako Výbušná koťátka. (smích)

A kdy naposledy jsi hrál piškvorky?

Naposledy asi, když jsem jel autem z MČR v jízdě na drezíně s jedním účastníkem pIšQworek. Teda ani jeden jsme během hraní neřídil.

Ty máš opravdu zajímavé koníčky. Každopádně je vidět, že piškvorky pro tebe nejsou jen práce koordinátora a správce IT. Troufneš si zahrát i s našimi účastníky?

Samozřejmě, rád si zahraju s kýmkoliv, kdo má zájem.

Co bys vzkázal našim soutěžícím?

Pozvěte kamarády! Nemusí to být jen ulejvárna, může to být taky zábava. A třeba naleznete během piškvorek nejen nová přátelství, ale třeba i lásku.