Nech se políbit múzou a vyhraj originální tričko

05.11.2009 | Robert Šefr | Organizace

Málokdo by na první pohled řekl, kolik může kolem pIšQworek vznikat nejrůznějších, téměř uměleckých, děl. Od pěkných reportážních fotografií z turnajů, originálních plakátů na školách, přes profesionálně sestříhaná videa až ke skladbám na téma křížek a kolečko.

Jednoduché symboly křížku a kolečka dávají plno možností ke zpracování, stačí se podívat na originální logo soutěže. Věříme, že velké množství z vás má hodně nápadů na nejrůznější díla s tématikou piškvorek. Do této chvíle existovala jediná bariéra pro vaši tvorbu, co s dílem následně dělat? Proto tuto bariéru odbouráváme a vyhlašujeme soutěž o nejlepší kreativní práci na téma pIšQworky! Svá díla nám můžete poslat a proslavit se.

Protože vás nechceme nijak omezovat, není způsob realizace takového díla nijak ohraničený. Vítáme vše: videa, fotografie, kresby, skladby, počítačovou grafiku, mluvené slovo, film, sochy nebo třeba i Cimrmanův živý obraz. :-) Nestanovujeme ani žádným způsobem, jestli máte pracovat na vlastní pěst nebo ve skupinách. Podařená díla vystavíme na webu v naší galerii, napíšeme článek a nejlepší odměníme originálním tričkem letošních pIšQworek či cenami od partnerů letošní soutěže.

Příklady prací:

Zpráva o turnaji na webu školy

Originální banner

Hymna pIšQworek

Minulý rok přišly dokonce od fanynky Deniz Cantutan živá kolečka a křížky - zajímavý je každý nápad!

No a kde jinde je lepší prostředí pro podobnou tvorbu než ve škole za pomoci a konzultace odborníků. Zkuste se zeptat vyučujících výtvarné a hudební výchovy nebo informatiky, určitě vám rádi pomohou rozvinout váš nápad, nebo dodají prvotní impuls. A co víc? Třeba je nadchnete natolik, že budete na soutěžním výtvoru pracovat společně jako třída ve vyučujících hodinách! Za pokus nic nedáte, tak hurá do toho. :-)

Svá díla můžete zasílat až do předvečera celorepublikového finále, tedy do 10.12. (včetně), na emailovou adresu: sefr (zavináč) scg (tečka) cz

Turnaje začínají již v pondělí, takže fotoaparáty, notýsky či skicáky raději s sebou, co když nápad přijde po cestě! :-)