Marek Palička: Kvůli pIšQworkám jsem posunul termín bakalářky

03.11.2009 | Iva Turnhoferová | Interview

Další část našeho seriálu o tom, kdo je kdo, je následována rozhovorem s organizátorem Markem Paličkou. Ten o sobě kromě jiného také prozradil například právě to, že oddanost pIšQworkám a svému Karlovarskému a Ústeckému kraji mu ovlivnila i termín bakalářské práce. A jaký tedy je? To se dozvíte v našem rozhovoru.

Jméno: Marek Palička
Věk: 23 let
Škola: ŠkodaAuto Vysoká škola

Nejoblíbenější/ nejstupidnější

Činnost: spánek/ mytí schodiště
Kniha: Patrick Ryan - Jak jsem vyhrál válku/ Ekonomie od Samuelsona
Písnička: Razorlight - America / Marek Ztracený - Ztrácíš
Film: Nevěrně tvá / Kaměňák
Vtip: Chuck Norris vydržel v nonstopu až do zavíračky / Šli dva a ...

Jak jsi se dostal ke spolupráci s SCG?
To bylo tak...na studijním pobytu v Německu jsem potkal jistého Richarda Maloviče, slovo dalo slovo a jak to dopadlo? Posunuju termín bakalářky jen proto, abych se mohl věnovat pišqworkám :-)

A proč se pořádání soutěží vůbec věnuješ? Nebylo by přece jen jednodušší chatovat na facebooku a dělat milion jiných věcí než organizovat soutěže?
Bylo, ale copak by to byla taková zábava? Navíc člověk pozná tolik nových lidí a částečně se vrátí zpět do časů, kdy prudil učitele na gymplu.

Tímto se dostáváme k otázce, která zajímá každého středoškoláka. Kolik jsi za svoji středoškolskou kariéru dostal napomenutí a jaký je tvůj názor na školní rajskou?
Poznámku ani jednu, jen jednou na základce jsem dostal napomenutí za běhání po chodbě... Rajskou jsme měli v jídelně chuťově v pořádku.

A chtěl by ses zase vrátit na střední?
Občas jo, byla tam sranda a člověk se o moc věcí nemusel starat.

Máš nějaké plány do budoucna?
Jééé, těch je. Ale momentálně svoji energii směřuju mezi následující aktivity - škola, práce, pišqworky, přátelé.

Zůstaneme ještě chvíli u tvých plánů a přání. Kdybych ti teď měla splnit přání, co by to bylo?
Že by někdo za mě napsal bakalářskou práci.

Děláš organizátora pro piškvorkářskou soutěž. Jak sám jsi na tom s piškvorkama?
Ale jo, pravidla znám... :-)

Došlo někdy k momentu, kdy jsi si myslel, že s pIšQworkama praštíš?
Jo, v půlce září jsem na tom byl časově fakt špatně a do toho se měly obvolávat pořadatelské školy a shánět Okčka. No prostě jsem nestíhal. Ale nakonec vše dobře dopadlo.

Co ti dalo v souvislosti se soutěží zatím nejvíc zabrat a co tě naopak nejvíc potěšilo?
Jakékoliv volání mi přidá pár šedivých vlasů na hlavě, nemám na to absolutně čas, a proto bych chtěl tímto poděkovat všem, kteří mi s obvoláváním čehokoliv pomáhají. Také bych chtěl poděkovat své rodině a přátelům, kteří mě v mém organizátorském snažení podporují a dodávají mi denně mnoho energie, která je potřeba. Potěší mě samozřejmě pokaždé dobrý výsledek, když pak jednotlivá kola probíhají podle plánu, informace proudí správným směrem a tak.

Díky moc za rozhovor


Marek Palička patří k nejmladším členům týmu, dostal se do něj i ne zcela typickou cestou. Během prezentace svého spolužáka na studijním pobytu v Německu (Richard Malovič, pozn. red.) na téma zajímavý projekt - Student Cyber Games, projevil zájem být součástí. Jelikož měl Marek zkušenosti s pořádáním jiných akcí pro školu, jako třeba školního divadla, maturitního plesu apod., pro organizaci disponoval dobrými předpoklady. Jak sám říká, slovo dalo slovo a stal se koordinátorem pro Karlovarský a Ústecký kraj.