Michael Kratochvíl: Zlepšuji si komunikační dovednosti

26.10.2009 | Iva Turnhoferová | Interview

Michaelem Kratochvílem pokračuje náš seriál o tom, kdo je kdo, jaký je a proč tu vlastně je. Kdo je kdo v pIšQworkách 2009 zaznamenává cestu jednotlivých organizátorů k pořadatelství a přibližuje pořadatele v terénu soutěžícím, kteří je budou na turnajích potkávat. Tentokrát jsme si vzali ke slovu koordinátora pro Jihočeský a Plzeňský kraj, v týmu a mezi kamarády známého pod přezdívkou "Efreet".

Jméno: Michael Kratochvíl   
Věk: 19
Škola: VŠE - Národohospodářská fakulta

Nejoblíbenější:
Činnost: Spánek, kterého je ovšem akutní nedostatek
Kniha: Emil Zola: Zabiják
Písnička: The Loners-Lucky boy
Film: Samotáři
Vtip: Přijde chlapec za Bohem a ptá se "Bože, proč jsi udělal,ženy tak krásné...ale zároveň tak blbé". Bůh říká: "Poslouchej,udělal jsem je krásné, tak je budete milovat. A udělal jsem je blbé, tak budou milovat ony vás."


Jak jsi se dostal ke spolupráci s SCG?
Jednoho dne mi zavolal Richie (Richard Malovič, pozn. red.), se kterým jsem se znal již ze Starcraftu, a řekl, že potřebuje pomoc. Celkem se mi líbila i ta myšlenka a tak jsem tady.

Děláš organizátora pro piškovorkářskou soutěž. Jak sám jsi na tom s piškvorkama?
Dříve jsem je hrával pro pobavení, ale teď už to moc neumím.

Co ti dalo v souvislosti se soutěží zatím nejvíc zabrat a co tě naopak nejvíc potěšilo?
Vždy to byly šibeniční termíny na vykázání určitých výsledků. Nejvíc mě potěšil asi ten týmový duch při krajských kolech, už jsem se začínal obávat že něco podobného středoškoláky bavit nebude.

Došlo někdy k momentu, kdy sis myslel, že s pisqworkama praštíš?
Těch bylo několik, ale teď už mě to netíží, protože se pravděpodobně účastním svého posledního ročníku. Přenechám to zase mladším.

A proč jsi se  vlasně pořádání soutěží vůbec věnoval? Nebylo by přece jen jednodušší chatovat na facebooku a dělat milion jiných věcí než je organizování soutěží?
Myslím, že hlavně to dělám abych si zlepšil komunikační schopnosti a osobní vystupování.

A co tvé plány? Máš nějaké plány do budoucna?
Dostudovat školu, najít si fajn práci a přítelkyni a založit rodinu...

Zůstaneme ještě chvíli u tvých plánů a přání. Kdybych ti teď měla splnit přání, co by to bylo?
To si schovám pro sebe.

A což takhle cesta do minulosti. Chtěl by ses zase vrátit na střední?
Ani ne, na VŠ mám konečně  předměty co mě baví a nejsou jen nudná povinnost.

A teď otázka, která zajímá každého středoškoláka. Dostal jsi nejaka napomenutí a jaký je tvůj názor na školní rajskou?
Poznámek bylo tak průmerně myslím, ale byl jsem každopádne za gaunera :) Já si nikdy na školní kuchyni nestěžoval, vzhledem k tomu, že si vařím sám, tak vím, že není lehké se trefit do chuti každého.

Díky za rozhovor.
Tobě taky a měj se.

Michael "Efreet" Kratochvíl přišel do styku se Student Cyber Games poprvé na jaře roku 2006 při oblastním turnaji ve středoškolských hrách ve strategické počítačové hře StarCraft:BroodWar. Tehdy reprezentoval svou školu s ostatními spolužáky z jindřichohradeckého Gymnázia Vítězslava Nováka. Sám poté organizoval se spolužáky vánoční a zábavné turnaje na své škole. V roce 2008 vstoupil do týmu organizátorů Student Cyber Games v rámci soutěže pIšQworky 2008 jako organizátor několika lokálních turnajů v jižních Čechách. Pro rok 2009 se stal krajským koordinátorem pro Jihočeský a Plzeňský kraj.