Tři kraje přislíbily záštitu nad pIšQworkami

16.10.2009 | Richard Malovič | Organizace

Na školách probíhají nominace, všichni svorně trénují negramotné podpisy a poselství křížků a koleček se šíří dál. Zavítalo díky vyslancům pořadatelů letošních středoškolských her i na česká a moravská hejtmanství. Na oficiality si ještě počkáme, ale už teď víme, že piškvorkám fandí i hejtmani.

Zlín, 12. 10. 2009 – Ondřej Fiala je přijat osobně v kanceláři hejtmana kraje – MVDr. Stanislava Mišáka. S sebou si vzal odvahu, naději a kousek čtverečkovaného papíru. Za několik málo desítek minut se začínají šířit neoficiální zvěsti organizačním týmem – získaly pIšQworky svoji první záštitu v historii? Ondřej nechává tým i soutěžící v napětí až do odpoledníchh hodin, kdy přichází kýžená zpráva. Ano! Uspěli jsme! Hejtman Zlínského kraje zaštítil pIšQworky!

Praha, 13. 10. 2009 – Roman Cholasta měl jediný úkol – pokud možno negramotně se podepsat při vstupu a identifikaci na krajský úřad Středočeského kraje, aby již bezpečnostní kontrola věděla, že piškvorky pronikly i na hejtmanství tak střežené jako je to středočeské. Obavy byly zbytečné, přístup vstřícný a pozitivní. Panu radnímu Dr. Milanu Němcovi - oblast školství, mládeže a tělovýchovy, přišlo jako dobrý nápad zaštítit piškvorkáře – vězte, pIšQworky získaly záštitu Středočeského kraje! Jedinou nezodpovězenou otázkou zůstává - hraje piškvorky i hejtman David Rath? Vyzve na souboj v Paparéně ty nejlepší v kraji? Dozvíme se příští týden.

Olomouc, 14. 10. 2009 – Třetím do party, který se vydal s křížkem a kolečkem na srdci vstříc světu, je Petr Vacek. Radostnou zprávou budiž, že jeho podnět našel odezvu a získal nadšení kraje, záštitu svou vlastní a kraje udělí náměstek Olomouckého kraje Mgr. Radovan Rašťák. Přijdou s panem hejtmanem a dají si 2 proti 2 s kapitány finalistů krajského turnaje jako exhibici? pIšQworky si připsaly v týdnu již třetí úspěch, který jako málo co potěší.

Hrají čeští hejtmani s náměstky piškvorky? Jak si povedou v souboji se středoškolskými mistry?