Piškvorky ovládnou střední školy v Jihočeském kraji

02.10.2009 | Jan Benda | Cover story

České Budějovice, 30. 9. 2009 – Podobně jako předešlý, přinesl středoškolákům i tento rok další možnost vytáhnout čtverečkový papír z ilegality školních lavic. Své logické schopnosti si budou moci středoškoláci v Jihočeském kraji stejně jako v  jiných částech republiky poměřit během dalšího historicky největšího turnaje v piškvorkách – pIšQworky, který pořádá občanské sdružení Student Cyber Games. Bitvy o nejlepší piškvorkářský tým se zúčastní odhadem na 15 000 soutěžících!

„Piškvorky jsme vybrali především proto, že je to hra jednoduchá a zároveň propracovaná a my se snažíme o intelektuální rozvoj studentů zábavnou formou. Tato hra to, dle našeho názoru, skvěle umožňuje,“ vysvětluje hlavní koordinátor projektu Richard Malovič.

Do 27. října musí všechny střední školy vybrat ze svých studentů 3 pětičlenné týmy, které je budou reprezentovat v oblastním kole. Ta pořádá hned 6 jihočeských škol:

·        Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor (13.11.2009)

·        Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Jindřichův Hradec( 20.11.2009)

·        Gymnázium Písek (v době uzávěrky termín neznámý)

·        Gymnázium Jírovcova (19.11.2009)

·        Gymnázium J. V. Jirsíka (25.11.2009)

·        Gymnázium Česká České Budějovice (25.11.2009)

 

Nejlepší týmy se pak se svými vrstevníky střetnou nejprve v krajském kole a později v celorepublikovém finále soutěže, které se uskuteční 11. prosince. Vítězné družstvo si kromě nehynoucí slávy pro sebe a svou školu odnese i řadu věcných cen. Mezi ty nejzajímavější patří adrenalinový den či voucher od Českých drah. Všichni účastníci turnaje navíc obdrží originální fix Liner Centropen s logem soutěže.

 

Podaří se uspět studentům právě některé z jihočeských středních škol?