Piškvorky ovládnou střední školy v Pardubickém kraji

30.09.2009 | Martin Šmoldas | Cover story

Brno, 30. 9. 2009 – „Le Roi Est Mort, Vive Le Roi“ , král je mrtev, ať žije král... i tak by se dal označit letošní ročník jedinečné akce – meziškolního turnaje v piškvorkách.A jaký bude? Větší, lepší, superlativy oplývající, prostě takový, že nenechá nikoho na pochybách a všechny nažhaví do pravé turnajové atmosféry – aspoň v to doufáme. Loni se utkalo téměř 15 tisíc piškvorkářů, povede se toto číslo letos překonat?

 

„Piškvorky jsme vybrali především proto, že je to hra jednoduchá a zároveň propracovaná a my se snažíme o intelektuální rozvoj studentů zábavnou formou. Tato hra to, dle našeho názoru, skvěle umožňuje,“ vysvětluje hlavní koordinátor projektu Richard Malovič.

Do 27. října musí všechny střední školy odeslat přihlášky svých týmů, které je budou reprezentovat v oblastním kole. Ta pořádají v Pardubickém kraji hned 4 školy:

 

  • Gymnázium Svitavy 19.11.2009

  • Gymnázium Josefa Ressela 18.11.2009

  • Gymnázium Pardubice 23.11.2009

  • DDM Ústí nad Orlicí 20.11.2009

 

Nejlepší týmy se pak se svými vrstevníky střetnou nejprve v krajském kole a později v celorepublikovém finále soutěže, které se uskuteční 11. prosince. Vítězné družstvo si kromě nehynoucí slávy pro sebe a svou školu odnese i řadu věcných cen. Mezi ty nejzajímavější patří adrenalinový mix dle vlastního výběru.

Doufáme, že s letošním ročníkem bude spokojen opravdu každý a odnese si spoustu zážitků.

 

Přijedou loňští šampioni obhájit svůj titul před ostatními, nebo nedokáží zopakovat svůj loňský triumf?