XO 13: Úspěch Methanolu!

25.10.2018 | Miroslav Hanus | Interview

Že pIšQworky jsou především zábava dokázal Methanol z gymnázia v Krnově v roce 2013. Jejich hlavním znakem se staly slepecké brýle, vtipné příchody na turnaj, ale především velmi účinné a nebezpečné tahy kolečky a křížky. I ty máš poslední šanci zažít to, co zažíval Luděk Matějíček se svým týmem. Stačí se jen přihlásit, času však už není mnoho!

Co se ti vybaví, když se řeknou pIšQworky?

Když se řeknou pIšQworky, vybaví se mi zábava s kamarády ale také hodiny a hodiny tréninku.

Jak vzpomínáte na pIšQworky 2013?

Bylo to naše druhé Grandfinále a i když jsme nebyli největší favoriti, tak naše jméno už znal každý. 

V tomto roce jste skončili jako třetí. O rok později jste se ještě zlepšili. Mrzelo vás, že jste nevyhráli?

Když jsme skončili třetí, paradoxně jsme neměli moc velkou radost, protože vítězství bylo na dosah. Věděli jsme, že musíme ještě víc zamakat a za rok si přijedeme pro první místo . Nikdy bychom nedosáhli takových úspěchů, kdybychom to nebrali profesionálně, ale zábava to samozřejmě byla také.

Hrávali jste piškvorky i v hodině? Stalo se, že vám učitel zabavil papír? Snažili jste se hrát i pak nějakým originálním způsobem?

Pišqworky jsme hráli pořád. Jak ve škole, tak doma. Učitelé věděli, jaké máme úspěchy a proto nám někteří dovolili hrát v hodině. Nepamatuji si moc trénink, jelikož se pro nás stal pravidlem a těch zajímavých momentů bylo vážně mnoho.

Vzpomeneš si, kdy jste poprvé hráli piškworky a jak ten zápas dopadl?

Asi někdy na základní škole. Ale první zápas v této soutěži si pamatuji. Proběhl na našem gymnáziu a vyhrál jsem obě hry.

Vzpomínáš si, jak jste se o pIšQworkách dozvěděli a kolikrát jste se jich zůčastnili?

Měli jsme ve škole na nástěnce plakát a kolegu z týmu napadlo se zúčastnit. Bylo to absolutně spontánní a i když to byl náš první start, tak jsme postoupili do okresního kola. Zúčastnili jsme se všech čtyřech ročníků, kterých jsme mohli.

Věnovali jste se piškvorkách i potom, co jste se nemohli účastnit plšQworek?

Většina z nás už ne. Jeden kolega to zkoušel, ale vysoká škola se stala naší hlavní prioritou.

Jaký máš nejšílenější či nejvtipnější zážitek z pIšQworek?

Nejšílenější byl asi první ročník, kdy jsme bez tréninku postoupili do okresního kola. Nejvtipnější byl asi každý příjezd na turnaj. Jmenovali jsme se totiž Methanol a chodili jsme ve slepeckých brýlích, což vzbuzovalo smích. Hlavně když jsme naráželi do dveří nebo drželi diplomy naopak. 

Doporučil bys pIšQworky dalším studentům?

Doporučil bych to všem studentům. Byla to zábava a způsob, jak dovézt hodně pohárů na naše gymnázium (smích). Ceny jsou lákavé a atmosféra na grandfinále je skvělá. Navíc mi tato soutěž ukázala, že skrze trénink se dá dosáhnout velkých úspěchů.