O piškvorkových turnajích, ligách i radách nad zlato – ČFPR

02.12.2017 | Petra Plachá | Tipy a triky

pIšQworkové školní klání pomalu vrcholí, příležitostí k dalším lítým bitvám s kolečky a křížky ale najdete v příštích měsících dost a dost. Kde tedy hledat? A kde pořádně potrénovat na finále?

 

Nejlepším místem k tréninku na českém internetu je herna www.piskvorky.net. Můžete tu hrát jak klasiku, tak swap 2, vracet tahy i zpětně prohlížet odehrané partie. Navíc tu potkáte i zkušené české hráče, kteří vám mile rádi přispějí dobrou radou. Každé úterý od 19:00 se zde konají on-line turnaje, kde se dá vyhrát třeba i stylová piškvorková deska – a hlavně řádně potrénovat v konkurenci s dalšími hráči.

Další akcí, která se na herně odehrává, je Česká piškvorková liga. Jedná se o dlouhodobou on-line soutěž, ve které můžete během roku zkusit svůj um v konkurenci nejlepších českých hráčů. Letošní sezóna startuje 11. prosince, hned po finále Pišqworek. Přihlašovat se můžete už nyní!

V piškvorkách existuje i mezinárodní týmová liga - Euroliga. Už od roku 2005 zde soutěží nejlepší hráči z celé Evropy. Na jednotlivé vyhecované zápasy se můžete podívat i vy. Také Euroliga se od loňské sezóny odehrává na české herně www.piskvorky.net. Pokud chcete se svým týmem vyrazit po brněnském finále do ostré mezinárodní konkurence, letošní sezóna začne na konci roku.

Na internetu ale život nekončí. Během roku se v Česku i v Evropě odehrává i mnoho živých turnajů, včetně mistrovství světa, které letos proběhlo dokonce u nás, v Praze. Každoročně jsou pořádány mezinárodní turnaje v Pardubicích, Hradci Králové a Praze. Hlavním organizátorem profi piškvorkového dění je v Česku Česká federace piškvorek a renju (ČFPR). Pod tímto divotvorným názvem se skrývají nadšenci, kteří u nás organizují piškvorkové turnaje, ligy i kluby. Základním rozcestníkem po piškvorkovém světě je stránka www.piskvorky.cz a facebook ČFPR, kde najdete informace o aktuálních akcích.

Piškvorky můžou být ve své jednoduchosti zatraceně složitou hrou. Ovládnout všechny její aspekty stojí hodně potu a tréninku a dobrá rada je nad zlato. Protřelejší týmy PIšQworek proto určitě při přípravě neopomněly navštívit stránku www.vcpr.czVýukové centrum piškvorek a renju. Najdete zde herní typy, rozbory zahájení i přes 850 piškvorkových úloh k luštění při dlouhých zimních večerech.