Piškvorky se valí na střední školy v Libereckém kraji

24.09.2008 | Jan Benda | Cover story

Až 15 000 nadějných piškvorkářů se utká během historicky největšího turnaje v piškvorkách – pIšQworky  – pořádaného občanským sdružením Student Cyber Games. Nebudou mezi nimi chybět ani zástupci středních škol Libereckého kraje.

„Primárně je naším cílem dělat soutěže, kterých se můžou účastnit jak kluci, tak holky, mladší i starší. Některé soutěže to naplňují lépe, jiné hůře. Piškvorky jsou v tomhle ohledu nejlepší,“ vysvětluje hlavní koordinátor projektu Richard Malovič.

V pátek 17. října se definitivně uzavřou přihlášky a z každé školy budou vyslány 2 pětičlenné týmy do oblastního kola. Ta pořádají hned 4 školy Libereckého kraje:

  • Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec (22. října)
  • Gymnázium Česká Lípa (23. října)
  • Gymnázium U Balvanu, Jablonec nad Nisou (4. listopadu)

Postupující týmy se pak navzájem utkají nejprve v krajském a později v celorepublikovém finále soutěže, které se uskuteční 21. listopadu. Družstvo, které ve finálovém klání zvítězí si kromě nehynoucí slávy pro sebe a svou školu odnese i řadu věcných cen. Mezi ty nejzajímavější patří adrenalinový mix dle vlastního výběru (zorbing, let kluzákem, terénní čtyřkolky a mnoho dalších). Sto nejlepších účastníků pak získá originální soutěžní trička.

 

Podaří se uspět studentům právě některé z libereckých středních škol?