Piškvorky ovládnou střední školy v Karlovarském kraji

24.09.2008 | Jan Benda | Cover story

Na středních školách Karlovarského kraje, stejně jako v ostatních částech České republiky se během října rozhoří boje historicky největšího turnaje v piškvorkách – pIšQworky – který pořádá občanské sdružení Student Cyber Games. Nad čtverečkovaným papírem se odhadem utká celkově až 15 000 nadějných piškvorkářů!

„Piškvorky jsme vybrali především proto, že je to hra jednoduchá a zároveň propracovaná a my se snažíme o intelektuální rozvoj studentů zábavnou formou. Tato hra to, dle našeho názoru, skvěle umožňuje,“ vysvětluje hlavní koordinátor projektu Richard Malovič.

Do pátku 17. října vybere každá střední škola 2 pětičlenné týmy, které je budou reprezentovat v lítých bojích v některém z oblastních kol. V Karlovarském kraji se jejich pořádání ujaly 2 střední školy:

  • Obchodní akademie, vyšší odborná škola cestovního ruchu a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Karlovy Vary (21. října)
  • Gymnázium Cheb (22. října)

Nejlepší týmy oblastních kol se vzájemně střetnou nejprve v krajském kole, aby se později v celorepublikovém finále soutěže, které se uskuteční 21. listopadu v Brně. Vítězné družstvo si kromě nehynoucí slávy pro sebe a svou školu odnese i řadu věcných cen. Hlavní cenou je adrenalinový mix dle vlastního výběru (zorbing, lanové centrum, rafting a mnoho dalších). Sto účastníků finálového turnaje pak získá originální soutěžní trička.

 

Přihlaš i ty na své škole svůj tým a ukaž, že nejlepší piškvorkáři se rodí v Karlovarském kraji!