Oblastní kola končí, ta krajská klepou na dveře

17.11.2013 | Eva Pětvalská | Organizace

První bitva je za námi. Strávili jste s pIšQworkami dvanáct dní, které byly plné drsných a neúprosných soubojů. Soutěživost a dravost však vyrovnaly i momenty plné vstřícnosti a přátelských gest. Oblastní turnaje končí a my už známe všechna jména vítězných týmů. pojďme si zrekapitulovat, jaká byla první část soutěže. 

V Neratovicích se do  pIšQworkového klání vrhli páliví a hlavně pro soutěž zapálení Nachos, kteří všem ukázali, že jim to fakt pálí. Ostravští Holy Monkeys se ještě teď hlasitě radují z výhry, bo sou prostě nejlepší!!! V Semilech sice nevyhrál první místo, ale zlatou medaili za název by z fleku mohl dostat tým Lososí makak s knedlíkem, dušenou mrkví a hráškem. 

Trutnov ukázal, že má vytříbený smysl pro humor ve chvíli, kdy soustředěnou atmosféru rozbila Vendy z týmu Qmasters svým výkřikem:"Von mě udělal!" Napětí a strach z prohry tak rázem vystřídal smích. I Kozodírky ze Zlína přispěly veselou poznámkou: „ Teď ti něco řeknu a  budeš na mě asi –nahněvaný- , kdybys to dal – ty hloupý člověče - sem, už bys měl čtyři v řadě!“

V Nové Pace byl turnaj krásně Sluníčkový a tým svou nevinností porazil Bradavky a PMS. To, že letos byly turnaje opravdu snové, potvrdily týmy Dream team i DRÝMTÝM. Na oblastních turnajích stoupl i počet soutěžících něžného pohlaví, ryze ženské týmy letos nebyly výjimkou. S trochou nadsázky by se dalo říct, že v některých městech se souboje měnily na čistě dívčí války. V Jihlavě to však vyrovnali pro změnu mužské souboje a vítězové s příznačným jménem Pánská jízda. Nejednou se ukázalo, že půdu pod nohama neztratíte, když je to ta vaše. Znalost domácího prostředí se stala výhodou mnoha vítězných týmů.

Na některých turnajích se i plakalo. Někteří byli dojatí výhrou, jiným se nechtělo domů, ale tým Naposledy Nebreč odcházel s úsměvem na rtech. Některé týmy postavily svou taktiku na své drsné image, nebo na pověsti o své neporazitelnosti. Kepleráci 1 už jsou téměř legendou, na turnajích se ozývaly hlášky typu „Keplera nechceš!“. Jiní vsadili na roztomilost a plyšové maskoty – třeba plyšové káčátko z Kralup nad Vltavou přineslo majitelům rovnou první místo.

Milovníky literatury by potěšil tým Labyrint světa a ráj srdce, který se i přes romantický název ukázal jako perfektně taktizující realista se zlatem v kapse.

Sláva vítězům, čest poraženým. Pokud Vám to letos nevyšlo, trénujte, abyste příští rok byli zase o kousek víc XO. Vítězové už na trénink čas nemají, ti totiž od zítřka musí ukázat, co v nich doopravdy je. Těšte se, začínají krajská kola!